Facebook Pixel

Держприкордонслужба України отримає перший французький патрульний катер в жовтні

Фото: mvs.gov.ua

Фото: mvs.gov.ua

Три корпуси патрульних катерів французької компанії Осеан вже прийняті для установки обладнання і тестування систем, спуск першого патрульного катера очікується в жовтні.

Як повідомляє прес-служба МВС, в жовтні почнуться випробування на воді, а поставка перших катерів в Україні очікується в грудні 2021 року.

Фото: mvs.gov.ua

Фото: mvs.gov.ua

Також планується, що в 2022 році прикордонники отримають дев'ять французьких 32-х метрових катерів для посилення морської охорони. Загальна сума контракту, як повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, склала 136,5 млн євро.

Telegram Logo

Крім виробництва і поставок судів, проект включає систему сервісного обслуговування, підготовку членів екіпажу та технічного персоналу, а також технічну підтримку в Україні.

Фото: mvs.gov.ua

Фото: mvs.gov.ua

«Локалізація виробництва була ключовою вимогою цього контракту. Україна не тільки отримає нові катери, а й отримає сучасні технології з будівництва кораблів, що дозволить в подальшому самостійно обслуговувати судна і розвивати власне виробництво на материковій частині країни», — сказав Арсен Аваков.

В цілому, до 2024 року прикордонники отримають 20 патрульних катерів компанії Осеан, п'ять з яких, згідно з умовами контракту, будуть побудовані в Україні компанією «Нібулон».

Екіпаж цих катера 13 осіб, дальність ходу близько 1200 морських миль, автономність від 7 до 10 діб. Всі кораблі будуть оснащені швидкісним rib човном українського виробництва.

Коментарі

Всі новини