Facebook Pixel

Держдума РФ дозволила Путіну знову балотуватися у президенти у 2024 році

Депутати Держдуми Росії підтримали пропозицію депутатки Валентини Трешкової щодо обнуління президентських строків, що дозволить чинному президенту Росії Володимиру Путіну знову балотуватися у президенти у 2024 році. За внесення відповідної поправки у Конституцію проголосувало 380 депутатів. Путін підтримав внесення поправки та відмітив, що Росія ще не готова до того, щоб стати парламентською республікою, адже країні потрібна сильна президентська вертикаль влади.

До голосування президент Росії Володимир Путін виступив з коментарем щодо правки у Держдумі, повідомило видання DW.

Також він додав, що було б неправильним надати Держраді та іншим держорганам, які не обираються напряму, президентські повноваження.

Крім того, Путін зазначив, що з Конституції не можна прибрати обмеження щодо президентських строків, однак заявив, що може бути прийнята поправка, яка дозволить йому знову балотуватися у президенти, звісно, якщо це не суперечить Конституції РФ.

Контекст. Депутатка від «Єдиної Росії» Валентина Терешкова запропонувала зняти обмеження щодо кількості президентських строків для того, щоб Путін зміг балотуватися у президенти у 2024 році.

Про необхідність внесення поправок до Конституції Росії Путін вперше заявив 15 січня. Вже 20 січня президентський проєкт поправок було внесено до Держдуми. Всенародне голосування щодо змін заплановано на 22 квітня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉