За підсумками 9 місяців 2020 року державний борг України зріс на 347 млрд грн. Серед основних причин — девальвація гривні.
Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.
«У січні — вересні 2020 року загальний обсяг державного та гарантованого державою боргу збільшився на 347 млрд грн, або 17% — до 2,3 трлн гривень. Збільшення боргу спричинене переважно девальвацією гривні до іноземних валют, у яких номіновано борг», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що розмір державного та гарантованого державою боргу перевищив дохідну частину держбюджету-2020 більш ніж удвічі. Згідно з планом, розмір дохідної частини держбюджету поточного року складе 1,095 трлн грн.
Водночас витрати за борговими платежами, включно з гарантованим державою боргом, як порівняти з 9 місяцями 2019 року, збільшилися до 433 млрд грн. Це склало 36% усіх витрат держбюджету за вказаний період.
Одночасно на обслуговування державного боргу було спрямовано 13% доходів державного бюджету.
За оцінкою Рахункової палати, очікуваний обсяг витрат на погашення державного боргу 2020 року перевищить план на 32 млрд грн.

На думку Рахункової палати, держбюджет виконувався в таких умовах:
- більшого, ніж враховано під час визначення показників державного бюджету на цей рік, зменшення реального ВВП на 5,5% (за уточненою оцінкою Рахункової палати);
- значно більшого, ніж прогнозувалося, скорочення імпорту;
- міцного прогнозного середнього обмінного курсу гривні й менш прогнозного зростання цін.
Також було заявлено про недонадходження 76 млрд грн доходів державного бюджету за одночасного зменшення витрат на погашення й обслуговування боргу й деяких витрат на 30 млрд грн.
Контекст. За підсумками жовтня золотовалютні резерви України скоротилися і склали $26,1 млрд. На це вплинуло погашення боргів держави, зокрема й зовнішніх, і підтримка гривні на міжбанківському валютному ринку
Згідно з прогнозом НБУ, державний і гарантований державою борг 2020 року зросте до 63% ВВП.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Штучний інтелект під мікроскопом: чому прозорість і зрозумілість стають новими бізнес-імперативами
«Вчасно.Кращі» — відзнака компаній, що впевнено рухаються до цифрового майбутнього