Facebook Pixel

Державна фіскальна служба оштрафувала дочку Triolan на 3,7 мільярда гривень

Державна фіскальна служба оштрафувала дочірнє підприємство групи операторів зв'язку Triolan — «Тріолан. Мані». Штраф у розмірі 3,7 млрд грн накладено за невикористання реєстраторів розрахункових операцій. Суд відмовився скасувати штраф. Про це пише Finbalance.

У судових матеріалах йдеться про те, що компанія-позивач, переказуючи кошти в гривні через програмно-технічні комплекси, не використовувала реєстратори розрахункових операцій.

За результатами податкової перевірки також з'ясувалося, що з початку 2016 року до кінця лютого 2019-го компанія використовувала 234 бездротові програмно-технічні комплекси. На них здійснили операції з прийому готівкових коштів на 737 млн грн, але в банк їх не здавали і в касовій книзі не відображали. Прибуткові та видаткові касові ордери теж не заповнювалися, тобто ці гроші оприбутковані не були.

Telegram Logo

«Тріолан. Мані» вказувало, що в законі «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», а також у Положенні про порядок видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків немає вимог, які стосуються застосування реєстраторів розрахункових операцій під час переказу коштів.

Але суд цей аргумент не прийняв, вказуючи, що названі компанією правові акти регулюють інші правовідносини і не впливають на регулювання податкового обліку збору коштів.

Врешті ДФС наклала штраф на «Тріолан. Мані» на підставі указу президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».


Засновникамии «Тріолан. Мані», згідно з даними Державного реєстру, є Сергій Міщенко та Світлана Остапенко.

Коментарі

Всі новини