Facebook Pixel

«Гірше, ніж було»: ЦПК обрушився з критикою на Раду за закон Зеленського про декларації чиновників

Декларації чиновників: ЦПК розкритикував ухвалений закон Володимира Зеленського. Фото: УНІАН

Декларації чиновників: ЦПК розкритикував ухвалений закон Володимира Зеленського. Фото: УНІАН

Верховна Рада на засіданні 3 червня в другому читанні підтримала президентський законопроєкт № 4651, який передбачає позбавлення волі за неправдиве декларування.

«За» проголосували 307 народних депутатів. Закон посилює відповідальність за неправдиве декларування й повертає покарання у вигляді позбавлення волі за це, яке раніше скасував Конституційний суд.

Покарання за неправдиве декларування в Україні:

  • якщо в декларації чиновника невідповідність із реальними доходами становить від 1,1 млн грн до 4,5 млн грн, то його можуть покарати штрафом у розмірі 51 — 68 тис. грн (раніше максимальний штраф був 51 тис. грн), або 150 — 250 годинами виправних робіт, або обмеженням волі до двох років;
  • якщо сума відрізняється на понад 4,5 млн грн, то чиновнику загрожує штраф у розмірі 68 — 85 тис. грн, або 150 — 240 годин виправних робіт, або обмеження чи позбавлення волі до двох років;
  • у разі умисного неподання декларації чиновнику загрожує штраф у розмірі 42 — 52 тис. грн, або 150 — 240 годин виправних робіт, або обмеження волі до двох років.
Telegram Logo

Позбавлення волі за брехню в деклараціях: реакція ЦПК

На ухвалення закону відреагував глава «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін. На своїй сторінці у Facebook він написав, що Рада практично «знищила систему електронного декларування» через коригування правками президентського законопроєкту.

Йдеться про поправку, яка унеможливлює покарання за брехню щодо майна родичів (навіть якщо декларант про нього знає). Шабунін зазначив, що тепер вказувати майно, яким користується або володіє член сім'ї, треба тільки в тому разі, якщо той надав таку інформацію декларанту. Крім того, він звернув увагу на поправку, яка зробила максимальним покаранням у разі неподання декларації обмеження, а не позбавлення волі.

«У такій редакції законопроєкт робиться ще гіршим, ніж був до цього. Сподіваюся, що Зеленський його ветує. Або нам усім потрібно попрощатися з європейською інтеграцією».

Віталій Шабунін

Віталій Шабунін

Глава «Центру протидії корупції»

Контекст. Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції на невизначений час закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду, який визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства.

Після цього Вищий антикорупційний суд, виконуючи скандальне рішення КСУ щодо скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (неправдиве декларування), закрив першу відповідну справу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини