У Румунії українцям найчастіше пропонують просту фізичну роботу, де можна заробити в середньому 600 — 700 євро на місяць.
Про це повідомляє Міграційна платформа EWL.
Якщо це фізична робота, то там переважають вакансії, що не вимагають досвіду та знання румунської мови. Найчастіше українці працевлаштовуються в автоконцерни, які виробляють складники для європейських автогігантів, а також підприємств харчової промисловості. У середньому там можна заробити 600 — 670 євро на місяць.
Більше пропонують тим, у кого є певні професійні навички. Наприклад, працівниця швейного виробництва, кондитер чи помічник кухаря. На роботу на швейне виробництво беруть жінок і старшого віку – 50 — 55 років і навіть більше. Зарплата складає 800 — 900 євро на місяць.
«На вакансії розглядають і жінок, які мали досвід шиття на дому», — переконує директор департаменту міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик.
Механіки, електрики, зварювальники в Румунії можуть заробити до 1 тис. євро. Для підтвердження кваліфікації достатньо надати українські документи.
За даними міністра праці Румунії Маріуса Будая, з-понад 3,5 млн громадян України, які прибули до країни після 24 лютого 2022 року, тимчасово оселилися менш як 100 тис. осіб. На початок квітня роботу в Румунії знайшли 6 тис. українців.
Румунські роботодавці змогли зацікавити біженців з України роботою завдяки зміні підходів до працевлаштування. Узимку деякі місцеві підприємства брали на роботу жінок з України, забезпечуючи їх, а також їхніх дітей безплатним помешканням. У такий спосіб вони змогли заповнити вакансії й одночасно дати біженцям роботу в складний час із відключенням світла та масованими ракетними ударами по Україні.
«Поки жінки працювали, дітьми займалися опікуни. Крім того, їм видавали купони на безплатне харчування, включно й для дітей. Відповідно, навіть маючи зарплату 450 — 550 євро, у жінок була можливість заробити й заощадити на базових витратах. В інших країнах Європи їм би довелося орендувати житло для себе та дітей власним коштом і купувати продукти, а це додаткові витрати», — пояснює Марцін Колодзейчик.
Нині деякі румунські роботодавці й далі видають картки на продукти, якими біженці можуть розрахуватися в магазинах, або забезпечують безплатним харчуванням.