Facebook Pixel

Дані українців переведуть на іменні SIM-картки з прив'язкою до банківської картки

Громадян України планують перевести в обов'язковому порядку на іменні SIM-картки з прив'язкою до банківської картки, але це правило поширюватиметься на телефонні номери, які не прив'язані до фінансових чи цифрових послуг.

Про це виданню «Обозреватель» розповів народний депутат «Слуги народу» член комітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

«Людина має банківську картку, прив'язану до телефонного номера. У разі шахрайських дій, що відбуваються з цією банківською карткою із застосуванням цього телефонного номера, людина звертається до кіберполіції, та звертається до оператора, а оператор каже, що цей телефонний номер не контрактний, а препейд. Тобто це номер нічийний», — пояснив нардеп.

За його словами, «шахраї за допомогою соціальної інженерії викрадають такі номери, а потім із банківського рахунка викрадають гроші».

«Якщо ви хочете мати телефон, який надалі використовуватимете для фінансових операцій або отримання цифрових послуг, зокрема для електронно-цифрового підпису, він обов'язково має бути на контракті з оператором мобільного зв'язку для того, щоб шахрай не зміг його вкрасти», — розповів Федієнко.

Він також пояснив, чому не варто боятися прив'язки мобільного номера до конкретної людини та чому це не означає, що людина потрапить у поле зору спецслужб.

«Дехто каже: тепер за нами слідкуватимуть спецслужби, держава тощо. Двадцять років тому, можливо, так і було б, але тепер ми увійшли в таку фазу цифрового суспільства, де спецслужбам узагалі не потрібно стежити за вашим мобільним телефоном, тому що зазвичай люди самі про себе пишуть у соцмережах», – зауважив нардеп.

Він повідомив, що наразі документ проходить етап соціального дослідження, щоб визначити, «наскільки критично на нього реагуватиме населення». Результати дослідження очікуються незабаром.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉