Facebook Pixel

Україна вже готова до цифрової демократії

Генрі Штеренберг
Президент World Trade Center Kyiv

Не доводиться сумніватися в тому, що діджиталізація економіки в усьому світі є незворотною. Зараз жодна країна або суспільство не можуть бути економічно активними без зв'язку. Ми настільки прив'язані до наших смартфонів, що ціла індустрія вже сьогодні має величезний вплив на формування наших інтересів і майбутнього.

Для України я бачу величезні можливості та пропоную запровадити ідеологію цифрової демократії. Що я маю на увазі? Це трансформація суспільства в чотирьох напрямках:

  • підвищена прозорість;
  • підвищена взаємодія;
  • підвищена соціальна відповідальність;
  • підвищений добробут.

Як глобальне суспільство, ми маємо визнати, що особиста недоторканність зникла назавжди. Це негативний наслідок нашого повністю взаємопов'язаного світу, але переваги перевершують його.

Вартість біткоїнів — цифрової валюти — б'є рекорд за рекордом, і професійні інвестори вкладають у неї мільярди. У найближчому майбутньому біткоїн може замінити золото як засіб хеджування ризиків на ринках акцій і облігацій.

Технологія блокчейн, що дає змогу використовувати біткоїн, матиме ще більший вплив — вона забезпечує децентралізований, цифровий і ефективний спосіб відстеження транзакцій будь-якого типу. Це змінить спосіб нашого державного устрою.

Це серйозно вплине на всі галузі й навіть усуне деякі з них. Для такої країни, як Україна, технологія блокчейн — це можливість створити альтернативний економічний механізм, який може замінити нинішні дисфункціональні системи управління та економіки. Це лише фрагмент нової цифрової революції.

Розглянемо невеликий сегмент економіки України — технологічні стартапи. Торік українські технологічні стартапи залучили рекордну суму — $571 млн. У наступні 36 місяців вони, безумовно, відчують серйозний стрибок зростання, але це мізерні суми, як порівняти зі США, де, згідно з Pitch Book і National Venture Capital Associate, венчурні капіталісти інвестують у такі проєкти $428 млн на день! Яка можливість для України!

Інша можливість — це невеликі міста України з населенням від 50 тис. до 250 тис. осіб, де практично вся інфраструктура, а також комерційна й житлова нерухомість потребують заміни. Чому це можливість прийняти цифрову демократію? Це дозволяє перейти від успадкованої радянської інфраструктури до передових систем, які дадуть змогу створювати міста майбутнього з технологією SMART.

Минулого тижня я побував із робочою поїздкою в Бердянську. Бердянськ — серце Азова з населенням 120 тис. осіб, єдиним курортом на Азовському морі, залізничним вокзалом, морським портом, аеропортом (який не функціонує 20 років), новим виїздом на автомагістраль, навчальними закладами, великим заповідником і своєю історичною чарівністю. Але його основна промислова база перебуває в запустінні, й усе це створює величезні економічні можливості.

Цифрова демократія — це майбутнє України, набір можливостей та інструментів для його втілення. Ми готові до цього? Упевнений, що так.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора