Facebook Pixel

Проливні зливи в Бразилії підштовхнули ціни на залізну руду до тримісячного максимуму

Ринкові ціни на залізну руду зросли до максимальних із жовтня 2021 року внаслідок злив у Бразилії, другому найбільшому експортері металу у світі.

Bloomberg повідомляє, що ф'ючерси на залізну руду із вмістом 62% заліза в Сінгапурі зросли на 1,8% до $130,55 за тонну на торгах 12 січня, у Китаї (головному споживачі залізної руди у світі) — на 1,9%.

Зростання залізних котирувань зумовлене потужними зливами в Бразилії. Ця країна — другий найбільший виробник залізної руди у світі після Австралії. Дощі підірвали роботу залізорудної промисловості в південно-східній частині Бразилії, тому підприємства почали згортати діяльність.

Telegram Logo

Зокрема, одна з найбільших гірничорудних компаній у світі Vale SA призупинила виробництво й тимчасово відмовилася від послуг залізниці, щоб не наражати співробітників на небезпеку.

Крім того, виробництво призупинили провідні виробники металургійної продукції Gerdau SA, Siderurgica Nacional SA та Usinas Siderurgicas de Minas Gerais SA.

Зростання цін на руду може дати поштовх до подальшого підвищення цін на сталь, які із середини листопада піднялися більш ніж на 50%.

Нагадаємо, що з травня до листопада залізна руда впала в ціні більш ніж удвічі — до $93 за тонну порівняно з $229,5 у травні 2021 року. Це були найнижчі ціни з травня 2020 року після закінчення першого глобального локдауну.

Коментарі

Всі новини