Facebook Pixel

У МОЗ пояснили, чому українські ковід-сертифікати поки що не можна використовувати для поїздок до ЄС

З 1 липня почалося бета-тестування ковід-сертифікатів у «Дії»

З 1 липня почалося бета-тестування ковід-сертифікатів у «Дії»

У Міністерстві цифрової трансформації повідомили про початок із 1 липня бета-тестування ковідних сертифікатів у застосунку «Дія».

Після завершення аудиту цього документа на відповідність вимогам ЄС українці зможуть використовувати його для поїздок до Євросоюзу, пояснили в Офісі віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції агентству «РБК-Україна».

Нещодавно в ЄС внесли зміни до ТЗ на свої цифрові сертифікати, які потребували перероблення. «Питання в тому, що вони ще не відкрили ключі для третіх країн, зараз запускається checklist на технічну частину та на юридичну частину. Ми чекаємо. Їхні експерти тестують нашу базу, після цього ми заповнюємо checklist, віддаємо їм, і вони ухвалюють рішення. Ковід-сертифікати запрацюють у ЄС тільки тоді, коли там дадуть добро», — розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Telegram Logo
Скрін ковід-сертифікату в «Дії»

Скрін ковід-сертифікату в «Дії»

У ЄС із 1 липня діє цифровий ковід-сертифікат EU Digital Covid Certificate, який містить один із трьох видів інформації. Це повний курс щеплень проти COVID-19, негативний ПЛР-тест і дані про те, що людина вже перехворіла на ковід.

Спікер Єврокомісії з питань охорони здоров'я, безпеки харчових продуктів і транспорту Стефан де Кеєрсмакер розповів, що держави-члени можуть вільно приймати ковідні документи, які видано в третіх країнах. Вони мають містити інформацію, яка дає змогу ідентифікувати людину, дізнатися тип вакцини та дату введення вакцини.

Контекст. The Page раніше докладно розповідало про те, що таке єдиний ковідний паспорт (сертифікат) у ЄС: як він працюватиме та на що можуть розраховувати українці.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини