Уряд Китаю розглядає можливість призупинення дії 125% тарифу на деякі види американського імпорту, оскільки економічні витрати від торговельної війни «око за око» лягають важким тягарем на певні галузі промисловості. Про це повідомляє Bloomberg.
За словам анонімних джерел, влада розглядає можливість скасування додаткових зборів на медичне обладнання та деякі промислові хімікати, такі як етан.
Чиновники також обговорюють можливість скасування тарифів на оренду літаків. Як і багато авіакомпаній, китайські перевізники не володіють усіма своїми літаками і платять лізингові платежі стороннім компаніям за використання деяких літаків — платежі, які стали б фінансово руйнівними з додатковим тарифом.

Винятки, які обмірковує Китай, віддзеркалюють аналогічні кроки з боку США, які виключили електроніку зі свого 145% тарифу на китайський імпорт на початку цього місяця. Відхилення відображають, наскільки глибоко переплетені дві найбільші економіки світу, де деякі ключові галузі зупинилися після ескалації торговельної війни.
Хоча США імпортують набагато більше з Китаю, ніж навпаки, такий крок Пекіна висвітлює ті галузі економіки, які залишаються залежними від американських товарів. Китай є найбільшим у світі виробником пластмас, але деякі з його заводів залежать від етану, який переважно імпортується зі США. А його лікарні покладаються на сучасне медичне обладнання, таке як магнітно-резонансні томографи та ультразвукові апарати, вироблені американськими фірмами, такими як GE Healthcare Technologies Inc.
Список винятків все ще перебуває в процесі формування, і дискусії можуть не просунутися. Компанії з вразливих секторів економіки попросили владу надати митні коди американських товарів, які їм потрібні для звільнення від нових тарифів, повідомили інші люди, знайомі з цим питанням. Щонайменше одна китайська авіакомпанія отримала повідомлення про те, що платежі лізинговим компаніям, розташованим у зонах вільної торгівлі, не будуть обкладатися новим збором, повідомила одна особа.
Трейдери також поширюють списки митних кодів, які нібито не підлягають обкладенню митом і які відповідають ключовим хімічним речовинам і компонентам для виробництва мікросхем.
Пекін також готується відмовитися від додаткових тарифів щонайменше на вісім продуктів, пов'язаних з напівпровідниками, повідомила в п'ятницю газета Caijing з посиланням на анонімні джерела. Ці категорії поки що не включають мікросхеми пам'яті, зазначає видання, що може завдати удару по Micron Technology Inc, третьому в світі виробнику мікросхем пам'яті.
Інвестори шукають ознаки того, що дві країни будуть взаємодіяти для зниження тарифів, але відносини, схоже, все ще перебувають у глухому куті. У четвер китайські чиновники публічно зажадали від США скасувати всі односторонні тарифи, перш ніж погоджуватися на торговельні переговори. Президент Дональд Трамп намагався зв'язатися з президентом Сі Цзіньпіном по телефону з моменту свого повернення на посаду, але китайський лідер поки що чинить опір, наполягаючи на переговорах на нижчому рівні для укладення угоди.
На американському фронті адміністрація Трампа звільнила смартфони, комп'ютери та іншу електроніку від так званих взаємних тарифів — значне послаблення для світових виробників технологій, включаючи Apple Inc. і Nvidia Corp. Винятки стосуються смартфонів, портативних комп'ютерів, жорстких дисків, комп'ютерних процесорів і мікросхем пам'яті, а також пласких дисплеїв.