Facebook Pixel

Чи задоволені українські біженці життям в ЄС — опитування

Більшість українських біженців за кордоном відчувають повне чи значне задоволення щодо своїх поточних умов життя у новій країні. За оцінками, лише половина з них планує повернутися додому у найкращому разі.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Quote«Більшість опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (66%) скоріше або повністю задоволені своїми нинішніми умовами проживання в новій країні», — сказано в дослідження.

З українських біженців за кордоном 28% повністю задоволені своїми поточними умовами життя, а додаткові 38% радше задоволені. Проте 26% респондентів висловили невдоволення своїми життєвими умовами у новій країні.

Серед респондентів 7% повідомили, що вже мають громадянство іншої країни, а ще 12% подали документи і перебувають в очікуванні рішення. 34% заявили, що не подавали на отримання громадянства іншої країни та не планують цього робити.

Цікаво відзначити, що майже половина респондентів (45%) виявили бажання здобути громадянство іншої країни, хоча вони поки що не подали відповідні документи.

На додаток до цього дослідники опитали учасників, за якими обставинами вони повернулися б до України.

Більшість респондентів (34%) висловили найбільшу зацікавленість у нормальній роботі критичної інфраструктури та безпеки. Потім слідують важливі питання житла (26%) та завершення повномасштабного вторгнення (26%).

Деякі респонденти (16%) виявили інтерес до можливості знаходження роботи, а 13% згадали умови для відвідування дітьми школи чи дитячого садка.

Одне з актуальних питань полягає в тому, яка частина українських біженців зрештою повернеться до України.

Quote«Зрозуміло, що поки тривають масштабні воєнні дії (із невизначеним результатом), будь-які оцінки є орієнтовними і неможливо точно визначити, скільки ж насправді українців повернуться. У цьому опитуванні ми для такої орієнтовної оцінки поєднали відповіді респондентів на розглянуті вище три запитання. Ми відштовхувалися від того, що більш імовірно можуть повернутися ті, хто водночас не має і не подавав документи на громадянство іншої країни, не повністю задоволені умовами життя в новій країні, висловлюють певні умови для повернення (і не відповідають «планую надовго залишатися»)», — пояснюють автори дослідження.

Відповідно до цього підходу, рівно половина респондентів (50%) вважаються тими, хто, ймовірніше, повернеться до України.

Подякувати 🎉