Facebook Pixel

Новий тариф на електроенергію: чи платитимуть українці більше, ніж у ЄС

В Україні з 1 червня тариф на електроенергію для населення підвищився з 2,64 грн/кВт-год до 4,32 грн/кВт-год (+64%). Тобто в перерахунку на євро новий тариф становить 0,098 євро. The Page вирішив з’ясувати, чи платитимуть українці більше за електроенергію, ніж жителі ЄС.

Де за електроенергію платять більше, ніж в Україні

Як виявилося, в Європі є країни, де аналогічний тариф все ж вищий. Так, за даними eurostat, найбільше за електроенергію сплачують жителі Німеччини — 0,402 євро, Ірландії — 0,3794 євро, Бельгії — 0,3778 євро, Ліхтенштейну — 0,3587 євро, Данії — 0,3554 євро. Загалом 34 країни платять за електроенергію більше, ніж українці.

Інфографіка: Олександр Шатов

Інфографіка: Олександр Шатов

В яких країнах електроенергія дешевша, ніж в Україні

У п’ятірку країн ЄС з найнижчим тарифом на електроенергію для населення входять: Туреччина — 0,0562 євро, Боснія та Герцеговина — 0,0845 євро, Грузія — 0,0866 євро, Чорногорія — 0,0970 євро. Населення тільки цих країн платить менше, ніж українці.

Інфографіка: Олександр Шатов

Інфографіка: Олександр Шатов

Як бачимо, новий тариф на електроенергію для населення в Україні є середнім за мірками ЄС.

Наразі Україна виступає одночасно імпортером та експортером електроенергії. Державний енерготрейдер «Енергетична компанія України» (ЕКУ) у травні 2024 року досяг рекордного обсягу імпорту електроенергії з початку комерційної діяльності компанії. Імпорт електроенергії збільшився більш ніж на третину порівняно з квітнем і в понад два рази перевищив березневий показник.

Нагадаємо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), внесла зміни до тарифів на водопостачання та водовідведення для непобутових клієнтів кількох водоканалів. Про те, як зміняться тарифи для українців у червні, читайте за посиланням.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉