Вакансії з бронюванням 2025: менше пропозицій і ускладнення з оформленням

Бронювання співробітників останнім часом стало однією з популярних опцій пошуку вакансій на онлайн-порталах. Проте, як з’ясував The Page, компанії найближчим часом зможуть забронювати персонал від мобілізації тільки до 28 лютого, а у 2025 році вакансій з опцією «бронювання співробітників» може стати помітно менше.

Чому бізнесу в кінці 2024 року складно бронювати персонал

Нагадаємо, влада поставила бронювання персоналу від мобілізації на паузу з 20 жовтня 2024 року. Очікувалося, що процес відновлять після проведення аудиту з 15 листопада 2024 року. Але наразі компанії задля бронювання персоналу зобов’язали відповідно до постанови Уряду №1332 перепідтвердити статус критично важливих, що викликало паніку серед бізнесу.

Як роз’яснив під час зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів щоб здійснювати нові бронювання військовозобов’язаних, усі підприємства до 28 лютого 2025 року мають перепідтвердити статус критичності. Кіндратів зазначив, що наразі чинні бронювання зберігатимуться, тоді як нових співробітників компанії зможуть забронювати тільки після перепідтвердження статусу. Пізніше 29 листопада уряд дозволив підприємствам з діючою критичністю бронювати працівників до кінця лютого, тобто лише на три місяці.

«Всі роботодавці чекали, що буде після 15-го листопада, що буде після аудиту? Але з кожним кроком зі змінами в законодавстві зменшуються можливості роботодавця бронювати працівників та залишити свого цінного співробітника на робочому місці, — ділиться з The Page Ірина Мельничук, начальник відділу кадрів компанії Nota group. — Насправді зараз умови для роботодавців стали ще жорсткішими. І це стосується не лише питань заробітної плати. Тому роботодавець нині заклопотаний і підвищенням зарплати на підприємстві, і прийняттям на роботу працівників, і збереженням їх на робочому місці».


Роботодавці спантеличені новими правилами бронювання. Фото: Depositphotos

Чому бронювання нового персоналу може затягнутися до весни

Як вище зазначила Ірина Мельничук, роботодавці зараз переймаються підвищенням зарплат на підприємстві. Адже тепер для бронювання персоналу стає обов’язковим зарплатний критерій — не менше 20 тис. грн, як в середньому по компанії, так і у працівника, якого мають забронювати.

«Я впевнена, що бізнес буде підвищувати заробітну плату критичним співробітникам, особливо якщо це дуже цінні фахівці, але тут питання більше в самій моделі, як це буде працювати, — пояснює The Page Наталія Слинько, засновниця та CEO консалтингової компанії Talent Match. — Адже для того, щоб подати на наступне бронювання, треба надати звітність щодо заробітних плат не менше 20 тис. саме за квартал. Тому виходить, що після подання і перевірки звітності отримати бронювання вийде лише у кінці квітня або в травні 2025 року».

Тому Слинько попереджає, що співробітники, які нині змінюють роботу і розпочнуть працювати на новому місці у січні 2025 року, матимуть розрив із бронюванням майже в п'ять місяців.

Бронювання нового співробітника може затягнутися до травня 2025 року. Фото: Depositphotos

Чому вакансій з бронюванням у 2025 році стане менше

В цілому, опитані The Page експерти доходять висновку, що у 2025 році через нові вимоги до бізнесу заброньованих працівників в Україні поменшає. Відповідно, реальну вакансію з бронюванням буде знайти складніше.

«Біла» зарплата не менше 20 тис. грн заброньованим у 2025 році буде гарантована. Проте, наприклад, в ритейлі, за словами Наталії Слинько, навряд чи бронювання надаватимуть вантажникам, охоронцям, касирам та іншим людям, які працюють безпосередньо в магазинах і не заробляють 20 тис. грн.

Читати на The Page