British American Tobacco вирішила відновити виробництво в Прилуках

Фото: В. А. Т.

Фото: В. А. Т.

Компанія British American Tobacco (ВАТ) після сьогоднішньої зустрічі з президентом Володимиром Зеленським вирішила поступово відновити виробництво на тютюновій фабриці «В.А.Т.-Прилуки» з 8 листопада. Про це повідомили в пресслужбі компанії.

Генеральний директор компанії в Україні Саймон Уелфорд зазначив, що на зустрічі сторони домовилися найближчим часом вирішити проблему, яка завдала шкоди тютюнової індустрії та економіці України.

Мова йде про поправку в законопроєкт №1049, яку вніс нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський. Згідно їй, тютюнові компанії-виробники повинні будуть продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни.

Quote«Я вважаю, що сьогоднішня зустріч є хорошим знаком про те, що діалог між урядом і галуззю приведе до успіху і стабільності економічної системи країни», — додав Уелфорд.

Контекст

  • Після скандальної поправки в законопроєкт №1049 British American Tobacco, Japan Tobacco International, Philip Morris і Imperial Tobacco заявили, що це зробить їх виробництво нерентабельним і пригрозили піти з України.
  • Першою з них покинути український ринок вирішила British American Tobacco. The Page тоді дізналася, що з 11 жовтня компанія закрила виробництво на фабриці в Прилуках, а також попросила відкликати 25 млн акцизних марок і повернути сплачені за них 505 млн грн.
  • Після цього Japan Tobacco International (JTI) заявила про скорочення виробництва на 73% у жовтні. Компанія подала заяву до ГФС з проханням не платити 350 млн грн за акцизні марки, які були замовлені на цей місяць. У коментарі The Page директор із корпоративних питань і комунікацій JTI Україна Гінтаутас Диргела пояснив цей крок тим, що через поправки в законопроєкт №1049 компанія «не вважає за доцільне» подальше виробництво сигарет в повному обсязі.
  • 21 жовтня прем'єр-міністр Олексій Гончарук підкреслив, що змінити законопроєкт, яка стала причиною виникнення занепокоєння у тютюнових компаній», була подана не Кабміном, а народним депутатом. Глава уряду також пообіцяв почати діалог з виробниками сигарет.
  • А 24 жовтня гендиректор групи «BAT Україна» в коментарі The Page заявив, що відразу після скасування норми про регулювання цін на тютюновому ринку в законопроєкті №1049 British American Tobacco (BAT) оперативно відновить виробництво на фабриці «В.А.Т.-Прилуки».

На Прилуцькій тютюновій фабриці виробляли більше 10 марок сигарет, серед яких Kent, Rothmans, Pall Mall, Vogue, Dunhill, Lucky Strike, Capri і «Прилуки». Продукція компанії експортується в Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову, Азербайджан, Болгарію, Казахстан та мережі Duty Free найбільших аеропортів світу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.