Facebook Pixel

British American Tobacco вирішила відновити виробництво в Прилуках

Компанія British American Tobacco (ВАТ) після сьогоднішньої зустрічі з президентом Володимиром Зеленським вирішила поступово відновити виробництво на тютюновій фабриці «В.А.Т.-Прилуки» з 8 листопада. Про це повідомили в пресслужбі компанії.

Генеральний директор компанії в Україні Саймон Уелфорд зазначив, що на зустрічі сторони домовилися найближчим часом вирішити проблему, яка завдала шкоди тютюнової індустрії та економіці України.

Мова йде про поправку в законопроєкт №1049, яку вніс нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський. Згідно їй, тютюнові компанії-виробники повинні будуть продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни.

Quote«Я вважаю, що сьогоднішня зустріч є хорошим знаком про те, що діалог між урядом і галуззю приведе до успіху і стабільності економічної системи країни», — додав Уелфорд.

Контекст

  • Після скандальної поправки в законопроєкт №1049 British American Tobacco, Japan Tobacco International, Philip Morris і Imperial Tobacco заявили, що це зробить їх виробництво нерентабельним і пригрозили піти з України.
  • Першою з них покинути український ринок вирішила British American Tobacco. The Page тоді дізналася, що з 11 жовтня компанія закрила виробництво на фабриці в Прилуках, а також попросила відкликати 25 млн акцизних марок і повернути сплачені за них 505 млн грн.
  • Після цього Japan Tobacco International (JTI) заявила про скорочення виробництва на 73% у жовтні. Компанія подала заяву до ГФС з проханням не платити 350 млн грн за акцизні марки, які були замовлені на цей місяць. У коментарі The Page директор із корпоративних питань і комунікацій JTI Україна Гінтаутас Диргела пояснив цей крок тим, що через поправки в законопроєкт №1049 компанія «не вважає за доцільне» подальше виробництво сигарет в повному обсязі.
  • 21 жовтня прем'єр-міністр Олексій Гончарук підкреслив, що змінити законопроєкт, яка стала причиною виникнення занепокоєння у тютюнових компаній», була подана не Кабміном, а народним депутатом. Глава уряду також пообіцяв почати діалог з виробниками сигарет.
  • А 24 жовтня гендиректор групи «BAT Україна» в коментарі The Page заявив, що відразу після скасування норми про регулювання цін на тютюновому ринку в законопроєкті №1049 British American Tobacco (BAT) оперативно відновить виробництво на фабриці «В.А.Т.-Прилуки».

На Прилуцькій тютюновій фабриці виробляли більше 10 марок сигарет, серед яких Kent, Rothmans, Pall Mall, Vogue, Dunhill, Lucky Strike, Capri і «Прилуки». Продукція компанії експортується в Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову, Азербайджан, Болгарію, Казахстан та мережі Duty Free найбільших аеропортів світу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉