Facebook Pixel

Британія має спростити візові питання для вчених, що беруть участь у програмі Horizon Europe

Британія має спростити візові питання для вчених, що беруть участь у програмі Horizon Europe

Британія має спростити візові питання для вчених, що беруть участь у програмі Horizon Europe

ЄС повідомляє Великій Британії, що вона має полегшити візові процедури та витрати для науковців, інакше ризикує втратити всі переваги дослідницької програми Horizon Europe. Про це пише Financial Times.

Іліана Іванова, комісарка ЄС з досліджень, обговорить цю проблему з британськими колегами, включаючи Мішель Донелан, держсекретаря з питань науки, інновацій і технологій, яка відвідує Лондон, щоб відзначити повернення Великої Британії на Horizon.

Quote«Ми маємо певні труднощі з європейськими дослідниками, які їдуть до Великої Британії через деякі візові проблеми, а також через вищі витрати, які я збираюся підняти з британської сторони», — сказала вона в інтерв’ю Financial Times.

Іванова додала, що обидві сторони «робили все можливе», щоб вирішити ці труднощі.

Quote«Я буду зосереджена на тому, що ми можемо принести позитивного і як ми можемо усунути ці недоліки, щоб ми могли пришвидшити це і змусити Horizon дійсно працювати», — сказала вона.

Напруженість навколо віз загрожує зусиллям Великої Британії відновити визначну роль, яку вона мала в Horizon до виходу з програми на три роки.

Бюджет Horizon на 2021-2027 роки становить 93 млрд євро, і в ньому беруть участь майже 90 країн, Канада щойно погодила приєднання, а Південна Корея веде переговори.

Велика Британія залишила ЄС у 2020 році, але уклала угоду про повернення до програми минулого року, коли налагодила відносини з Брюсселем. Це означає, що британські установи знову можуть очолювати консорціуми.

Але наукове співтовариство Британії скаржиться, що британська візова система стала однією з найдорожчих у світі для залучення до країни найкращих талантів.

Минулого року уряд оголосив, що він збільшив доплату NHS для власників кваліфікованих віз до системи охорони здоров’я Великої Британії з 624 до 1035 фунтів стерлінгів на рік. Також було сказано, що вартість віз підвищиться щонайменше на 15 відсотків. Нові тарифи набули чинності цього місяця.

Королівське товариство, національна академія наук Великої Британії, засудило плату за візи як «каральний податок на таланти». Британські вчені стверджують, що міжнародні дослідники, які хочуть приїхати до Великої Британії, стикаються з «попередньою вартістю візи, яка в 10 разів перевищує середню плату в інших провідних наукових країнах».

Підрахунки Campaign for Science and Engineering, британської групи тиску, показали, що початкові витрати на дослідника, який приїжджає до Великої Британії за п’ятирічної візою Global Talent, підскочать з 3743 до 5890 фунтів стерлінгів. Для сім'ї з п'яти осіб плата збільшиться до 20 980 з 13 372 фунтів стерлінгів зараз.

Правила країн ЄС відрізняються, але в деяких британські громадяни повинні отримати дозвіл на роботу навіть для того, щоб читати оплачувані лекції.

Деякі країни-члени попросили Європейську комісію вивчити широку угоду з Великою Британією щодо мобільності, яка охоплює такі сектори, як дослідження та розробки.

За словами офіційних осіб ЄС, знайомих із внутрішніми дискусіями, кілька держав-членів попросили скасувати додатковий збір NHS.

Деніел Ретбоун, тимчасовий виконавчий директор Кампанії за науку та інженерію, сказав, що Іванова мала рацію, висвітлюючи цю проблему.

Quote«Велике підвищення вартості віз, включаючи імміграційну медичну надбавку, є абсолютно контрпродуктивним для амбіцій уряду Великої Британії стати науково-технологічною наддержавою», – сказав він.

Іванова сказала, що участь Великої Британії зміцнить Horizon, найбільшу дослідницьку програму в світі, і що ЄС працює над тим, щоб «якомога більше пом’якшити будь-які перешкоди, які залишилися».

Імміграційна система Великої Британії дозволила міжнародним дослідникам приїхати до країни, щоб зробити внесок в економіку та суспільство, водночас «дотримуючись балансу зі скороченням чистої міграції», повідомили в Департаменті науки, інновацій та технологій.

Quote«Наші глобальні маршрути талантів продовжують залучати та утримувати висококваліфіковані таланти, щоб зберегти статус Сполученого Королівства як провідного міжнародного центру нових технологій», — додали чиновники.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉