Болгарія звернулася до Єврокомісії з проханням запровадити захисний механізм через надмірний імпорт яєць з України у рамках «митного безвізу». Про це пише BNR з посиланням на заяву міністра сільського господарства Болгарії Георгія Тахова.
Чому Болгарія хоче пригальмувати надмірний імпорт яєць з України
«Болгарія вимагає від Єврокомісії запровадити захисний механізм для болгарських виробників яєць через надмірний імпорт з України», – заявив Георгій Тахов.
За словами болгарського міністра, він зробив перший крок, щоб захистити місцевих виробників від надмірного імпорту яєць з України, у рамках «митного безвізу», який дозволяє українським виробникам ввозити продукцію до ЄС без тарифних обмежень.
Тахов зазначив, що для введення захисних заходів ЄС повинен протягом 4 місяців провести оцінку стану європейського ринку відповідної продукції або ринку однієї чи кількох країн-членів
Що таке «митний безвіз»
З 6 червня 2024-го до 5 червня 2025 року продовжує діяти «митний безвіз» на експорт української сільськогосподарської продукції до Євросоюзу. Це дозволяє Україні експортувати агропродукцію без мит і тарифів. Водночас ЄС ввів механізм «екстреного гальмування», щоб задовольнити інтереси європейських фермерів.
Проте протягом декількох місяців фермери з Польщі, Угорщини, Словаччини та інших сусідніх країн поскаржилися, що надлишок українського імпорту витісняє їх з ринку. Ці країни запровадили ембарго на багато продуктів і дозволили ввозити їх лише транзитом.
Торговий представник України Тарас Качка сказав що тарифи відповідають чинній угоді, але Мінекономіки веде переговори з ЄС, щоб покращити умови.
З 28 червня 2024 року Євросоюз мав знову ввести мита на імпорт українських яєць і цукру, оскільки Україна перевищила експортні обсяги. До цього вже ввели тарифи на український овес до червня 2025 року.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства