Facebook Pixel

Біопластик не розкладається після року в океані або на землі — дослідження

Нове дослідження показує, що біопластик, який вважається екологічно чистою альтернативою звичайному пластику, не так легко розкладається в навколишньому середовищі, пише Daily Mail.

У дослідженні було протестовано 22 біопластикові вироби від різних компаній і порівняно їх зі звичайними пластиковими виробами, а також з виробами з дерева чи паперу.

Дослідники розмістили біопластикові вироби на шести майданчиках у Каліфорнії, Мейні та Флориді — по одному на суші та на морі в кожному штаті. Через 64 тижні вони забрали продукти і виміряли, наскільки вони розклалися.

Вони виявили, що майже жоден з біопластикових виробів не розклався повністю, а деякі були практично незмінними. Ті, що розкладалися, мали тенденцію розпадатися на менші шматочки, а не на органічну речовину.

Дослідження також показало, що продукти, залишені на суші, розкладалися повільніше, ніж ті, що були залишені у воді, але навіть через 64 тижні 78% біопластикових виробів залишилися в тій чи іншій формі.

Одна з головних проблем полягає в тому, що деякі біопластики мають схожу хімічну структуру зі звичайними пластмасами, виготовленими з нафтопродуктів.

Це означає, що вони все ще можуть виділяти шкідливі хімічні речовини в навколишнє середовище під впливом сонячного світла або тепла. Деякі біопластики можуть не піддаватися справжньому компостуванню, а це означає, що вони все ще можуть зберігатися на звалищах протягом тривалого часу.

Дослідники дійшли висновку, що споживачі повинні усвідомлювати різницю між продуктами, які «компостуються» та «біологічно розкладаються». Вони запропонували споживачам шукати етикетки, які вказують на вплив продуктів, які вони купують, на довкілля.

Подякувати 🎉