Facebook Pixel

Жуйка виділяє мікропластик у слину – нове дослідження

Жуйка виділяє мікропластик у слину – нове дослідження. Фото: Times of India

Жуйка виділяє мікропластик у слину – нове дослідження. Фото: Times of India

Гумка містить мікропластик у своєму складі: за одне жування у слину виділяється 200–250 частинок мікропластику. Це стосується будь-якої жувальної гумки, навіть якщо вона має позначку «натуральна». Про це свідчить дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса, пише FoxNews.

Мікропластик знайшли навіть у жуйці з натуральної гуми

Quote«Щодня ми використовуємо пластик – пляшки, контейнери, пакування. З часом він фрагментується на мікрочастинки, яких не побачиш неозброєним оком. Це і є мікропластик», – пояснює доцент кафедри цивільної та екологічної інженерії Санджай Моханті.

Дослідники перевірили 10 брендів жуйки, представлених на ринку: 5 з синтетичної і 5 з натуральної гуми.

Моханті пояснив, що «жувальні» якості жуйці надає полімер, який є пластиком. В натуральній жуйці використовується полімер рослинного походження, який, на думку більшості споживачів, безпечніший, але дослідники з’ясували, що і в такій гумці є мікропластик.

Quote«Наше припущення, що натуральна гумка не міститиме пластику, виявилося хибним – обидва види жуйки містили майже однакову частку мікропластиків», – зазначила аспірантка Ліза Лоу, одна з учасниць дослідження.

Як жуйку дослідили на вміст мікропластику

Для дослідження всі учасники прожували по 7 гумок кожного бренду. Кожен зразок жували по 4 хвилини і після цього аналізували склад своєї слини.

Результати показали, що в середньому один грам гумки містив 100 часточок мікропластику. За одне жування у слину виділялося 200–250 частинок.

У складі всіх протестованих гумок виявили однакові полімери:

  • поліолефін;
  • поліетилентерефталат;
  • поліакриламід;
  • полістирен.

Шкода мікропластику для здоров’я поки не доведена

Моханті нагадав, що пластик увійшов в широкий вжиток лише 50–70 років тому, тому поки достеменно неможливо сказати, як він впливає на здоров’я.

Quote«Наука вже довела, що азбест є канцерогеном. Водночас вплив мікропластику і його точний вплив на здоров’я не встановлено. Зараз є багато досліджень, які показують, що він накопичувався в нашому організмі. Що він з нами робить, ми ще не знаємо», – наголосив Моханті.

Своєю чергою, представник Національної асоціації кондитерів США прокоментував, що безпека харчових продуктів є пріоритетом №1 для кондитерських компаній, і вони використовують лише інгредієнти, дозволені Управлінням з контролю за продуктами й ліками.

Quote«Автори дослідження визнали, що немає причин для тривоги. Жувальна гумка безпечна, як і всі останні 100 років», – наголосив він.
Подякувати 🎉