IT

Білоруські айтішники вже приїхали до українських компаній. Поки як гості – ЄБА

Щорічно українські виші випускають 15-17 тис. ІТ-фахівців. Фото: UBR.ua

Щорічно українські виші випускають 15-17 тис. ІТ-фахівців. Фото: UBR.ua

Українські ІТ-компанії ведуть переговори, а деякі вже приймають окремі підрозділи ІТ-компаній Білорусі як гостей. Про це менеджер ІТ-комітету Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Ольга Куничак розповіла агентству «Інтерфакс-Україна».

Вона нагадала, що Кабінет міністрів виділив 5 тис. імміграційних квот для іноземних ІТ-фахівців ще на початку року, і зараз цей інструмент стане в пригоді як українському, так і білоруському ІТ-бізнесу.

За даними Мінцифри, українські виші щорічно випускають 15-17 тис. ІТ-фахівців, водночас кількість вакансій збільшується до 40 тис. кожного року.

Telegram Logo

«Тому додаткові фахівці — відмінний спосіб збалансувати попит і пропозицію на ринку ІТ-вакансій», — вважає Куничак.

Вона зазначила, що спрощені онлайн-процедури відкриття та закриття ФОП в Україні, стабільний та ефективний механізм взаємодії компаній з ФОПами сприяють переходу частини білоруських фахівців до України.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. «5 тис. квот розподілено між областями України, в яких зосереджено найбільшу кількість ІТ-компаній. Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 фахівців, Харківська — 700, а Київ отримав 2,5 тис. квот», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Зараз у комітетах Верховної Ради розглядається законопроєкт №3933, який, на думку депутатів, спрямований на досягнення Україною європейського та світового лідерства в індустрії інформаційних технологій.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини