Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Білорусь почала пошуки нових постачальників нафти замість Росії

Білорусь намагається домовитися з Україною, Польщею, країнами Балтії, Казахстаном і Азербайджаном про постачання нафти, адже вважає економічно недоцільним «платити премії російським нафтовим компаніям у колишніх обсягах».

Відповідні запити вже направлено, повідомив перший віцепрем'єр країни Дмитро Крутий, передає білоруське агентство БЕЛТА.

«В умовах реалізації податкового маневру і щорічного збільшення вартості нафти для Білорусі за рахунок зменшення мита платити премію російським нафтовим компаніям у тому розмірі, в якому ми домовлялися це робити 2011 року, сьогодні не має жодного сенсу», — підкреслив Крутий.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Він також зазначив, що якихось нових нюансів переговорів з Росією немає. За його словами, заводи і «Білоруська нафтова компанія» знаходяться в переговорах практично у щоденному режимі.

«Думаю, невдовзі отримаємо альтернативні варіанти поставки конкретної нафти», — сказав він.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Чинні угоди про постачання і транзит нафти, а також контракт про постачання газу до Білорусі закінчилися 31 грудня.

З 1 січня 2020 року Росія припинила постачання нафти до Білорусі через розбіжності щодо ціни ресурсу. Завантаження білоруських НПЗ з початку року виявилося зниженим до мінімального технологічно дозволеного рівня. Білорусь тимчасово призупинила експорт вироблених нафтопродуктів зі своєї юрисдикції.

Напередодні Нового року Росія і Білорусь змогли домовитися про постачання енергоносіїв, але на тимчасовій основі.

5 січня білоруські нафтопереробні заводи відновили прийом нафти з Росії за ціною, яка виключає премію постачальникам.

Коментарі

Всі новини