Facebook Pixel

Автовиробники Fiat Chrysler і Peugeot Citroën об'єдналися

Фото: сайт FCA

Фото: сайт FCA

Італо-американський автовиробник Fiat Chrysler Automobiles (FCA) та французька група PSA Peugeot Citroën, яка випускає автомобілі Peugeot і Citroen, підписали угоду про злиття.

Про це компанії повідомили у спільному пресрелізі.

Новостворена компанія стане четвертою в світі за обсягом виробництва. Її капіталізація складе близько $50 млрд.

Telegram Logo

За умовами операції акціонери FCA і PSA володітимуть по 50% акцій нового автовиробника. Головою її стане генеральний директор PSA Group Карлос Таварес, а голова правління FCA обійме в компанії таку ж саму посаду. У раді директорів буде 11 чоловік.

Планується, що компанія щорічно матиме прибуток у розмірі 3,7 млрд євро. Жоден завод вона не закриє.

FCA і PSA будуть разом використовувати технології та нести витрати на розробку електричних і безпілотних автомобілів. Угоду про злиття вони хочуть завершити протягом 12-15 місяців.

Головні акціонери — EXOR NV, Bpifrance, сім'я Пежо і китайська Dongfeng (володіє 12% PSA і продала майже 31 млн акцій PSA, унаслідок чого у неї залишилося 4,5% у новоствореній компанії) – заявили, що угоду на позачергових зборах підтримають.

Контекст. У травні 2019 року Fiat Chrysler Automobiles обговорював возз'єднання з компанією Renault. Але вже через місяць автовиробник відмовився від цієї ідеї. А наприкінці жовтня цього року компанії оголосили про об'єднання.


Fiat Chrysler Automobiles створили в 2014 році після того, як італійський холдинг Fiat купив американську компанію Chrysler. Діяльність нової компанії контролює сім'я італійських підприємців Аньєллі. Крім Fiat і Chrysler, серед брендів, якими володіє концерн, – Alfa Romeo, Dodge, Jeep, Maserati.

У 2016 році чистий прибуток FCA склав $1,8 млрд.

PSA – французька група, утворена в 1976 році. З'явилася вона наступним чином: у грудні 1974 року Peugeot придбала 38% акцій Citroën. За рахунок банкрутства компанії Citroën 9 квітня 1976 року частка акцій збільшилася до 90%, унаслідок чого з'явилася група PSA. Зараз вона володіє брендами, як-от Peugeot, Citroen, Opel, Vauxhall.

Чистий прибуток PSA в 2016 році склав майже 2 млрд євро.

Коментарі

Всі новини