Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Квітковий бізнес пролобіював подорожчання імпортних троянд

В Україні подорожчають імпортні троянди. Фото: unsplash / SB

В Україні подорожчають імпортні троянди. Фото: unsplash / SB

Україна на три роки вводить спеціальне мито на імпорт зрізаних троянд. У перший рік його розмір складе 56%, у другий — 44,8% і в третій — 35,84%. Водночас мито не залежить від країни походження та експорту.

Таке рішення ухвалила Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі. Воно набуде чинності через 30 днів після опублікування, йдеться в газеті «Урядовий кур'єр».

Дія цього мита не поширюється на імпорт троянд із майже 60 країн, але серед них немає найбільших імпортерів троянд — Еквадору (43%), Ефіопії (30%), Нідерландів (15%), пише Агентство стратегічних досліджень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Урядовий кур'єр» зазначає, що компанія «Асканія-Флора» ініціювала розслідування щодо імпорту троянд. Його проводили з травня 2020 року, і воно стосувалося періоду 2017 — 2020 років. За цей час імпорт троянд до України зріс на понад 71%, частка імпорту щодо виробництва — на 72%, споживання — на 40%, але водночас попри збільшення обсягів видимого споживання на понад 20% виробництво скоротилося на 26,3%, продажі на 25,3%, експорт на 79%, а ціни були набагато нижчими за собівартість попри те, що вона збільшилася на 23%.

У повідомленні також йдеться, що під час розслідування ціни на імпорт були нижчими, ніж собівартість українських троянд, і різниця між ними за цей час збільшилася на 22,6% і 33,7% відповідно.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Тепличний комплекс троянд «Асканія-Флора» є найбільшим виробником троянд в Україні. Він входить до групи компаній «Асканія», яка об'єднує 12 підприємств, і розпочав свою роботу 2000 року. Засновником і генеральним директором «Асканія-Флора» є Валерій Горбань.

Щодо квіткового імпорту та експорту, то взимку та навесні частка імпортних квітів в Україні становить приблизно 82%, а влітку — 48%, тоді як українські квіти — 52%. Експортує Україна троянди переважно до Польщі, Білорусі та Нідерландів.


Контекст. Раніше «Асканія-Флора» заявила про знищення більшої частини троянд через карантинні обмеження в Україні та падіння попиту. За словами комерційного директора компанії Віктора Федоренка, ринок збуту «Асканії-Флора» на понад 90% зосереджений в Україні, але зараз він зменшився до мінімуму, а відвантаження троянд скоротилося в кілька разів. Про це він заявив у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Коментарі

Всі новини