Apple отримала 2 мільярди євро «зеленого» фінансування

Фото: Iris.xyz

Фото: Iris.xyz

Компанія Apple розмістила «зелені» облігації в європейській валюті з терміном погашення 6 та 12 років. Отримані 2 млрд євро вона витратить на розробку енергоефективних продуктів для подальшої переробки, а також на скорочення вуглецевих викидів своїх постачальників. Про це повідомила Financial Times.

Компанія пообіцяла щорічно публікувати звіт про те, як вона використовує доходи від «зелених» облігацій, а також оцінку скорочення викидів.

Додатково

  • «Зелені» облігації — це звичайні боргові інструменти, але їх відмінною рисою є те, що залучені кошти використовуються виключно для проєктів, пов'язаних з відновлюваною енергією, підвищенням енергоефективності, екологічно чистим транспортом або низьковуглецевою економікою.
  • Перші «зелені» облігації були випущені Європейським інвестиційним банком у 2007 році під назвою Climate Awareness Bonds (бонди кліматичної спрямованості). У 2008 році Міжнародний банк реконструкції і розвитку випустив облігації, які вже були марковані як «зелені» (Green Bonds).
  • Випуск «зелених» облігацій у світі в 2007 році склав $860 млн, а в 2018 році — вже $389 млрд.
  • Роботу над запуском ринку «зелених» облігацій в Україні розпочато в 2018 році. Проєктом Кабміну передбачено його введення в два етапи. На першому (2020-2021 роки) передбачається введення в обіг стандартних «зелених» облігацій як цінних паперів. На другому етапі (2021-2022) передбачається створення правових умов та інфраструктури для поводження на ринку інших типів «зелених» облігацій (проєктних, дохідних, сек'юритизованих).
  • На початку листопада цього року «дочка» ДТЕК, яка виробляє електроенергію на вітрових і сонячних електростанціях, DTEK Renewables випустила дебютні стандартні «зелені» єврооблігації на 325 млн євро з прибутковістю 8,75% річних.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що українці взялися купувати після туалетного паперу

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style