Хмельницький «Новатор» готовий виробляти 3 тис. апаратів ШВЛ на добу

Мішок Амбу, головна частина апарату ШВЛ від ДП «Новатор». Фото: «Новий час»

Мішок Амбу, головна частина апарату ШВЛ від ДП «Новатор». Фото: «Новий час»

Хмельницьке державне підприємство «Новатор» готове розпочати випуск апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) до 3 тис. одиниць на добу та вартістю до 20 тис. грн за одиницю.

Розроблена модель апарату ШВЛ заснована на розробці Массачусетського політехнічного інституту та ізраїльських вчених, повідомляє Defence express.

Фахівці «Новатора» впровадили серійне виробництво апарату ШВЛ і розробили програмне забезпечення до нього на основі медичних алгоритмів швейцарської компанії Hamilton Medical, яка виробляє медичне обладнання світового рівня.

Telegram Logo

«Після проведення підготовки до серійного виробництва ми будемо готові виробляти 3 тис. таких апаратів на добу. За умови підтримки держави в розгортанні виробництва їхня ціна для лікарень та інших медичних закладів становитиме (з нульовою рентабельністю для підприємства) менше за 20 тис. грн», — повідомив директор підприємства Олексій Свистунов.

Виробництво апаратів ШВЛ може початися тільки після отримання відповідного медичного сертифіката. Як очікується, його отримають у найкоротші строки.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Україна зараз бере кредити під закупівлю імпортних апаратів ШВЛ. Зокрема, для цього Європейський інвестиційний банк виділив Україні кредит.

В умовах пандемії залишки української промисловості розгортають виробництво медичного обладнання.

Державне підприємство «Новатор» працює в галузі авіаційної промисловості України та розташоване у Хмельницькому. «Новатор» виробляє авіоніку, радари для літаків, засоби радіоелектронного придушення та інші електронні компоненти. Водночас це хмельницьке підприємство вже багато років разом із оборонною продукцією випускає медичне обладнання. Входить до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки України і є частиною «Укроборонпрому».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини