Facebook Pixel

Туреччина пропускає російські кораблі з військовою технікою через Босфор – ЗМІ

Росія використовує торговельні судна для перевезення військової техніки та озброєння в Чорне море через Босфор. Такі висновки оприлюднило агентство Bloomberg із посиланням на інформацію військової розвідки західних країн, супутникові знімки та експертів.

«Наприкінці минулого місяця торгове судно, що перебуває під санкціями США, пройшло турецьку протоку Босфор на шляху із Сирії до рф. Співробітники європейської розвідки, які стежили за Sparta II, говорять, що на ньому перевозилася військова техніка для підтримки війни президента Володимира Путіна в Україні», – йдеться в статті.

На цьому кораблі розвідка зафіксувала наявність щонайменше 11 одиниць військової техніки. Її дані вказують на те, що судно «здійснило подорож, очевидно, без перепон із боку країни НАТО Туреччини».

«Судно було помічено в Сирії з транспортними засобами в трюмі, помічено під час перетину протоки Босфор і пізніше ідентифіковано в Новоросійську з принаймні 11 транспортними засобами, які, ймовірно, розвантажували», — пише видання.

Експерти, опитані Bloomberg, також переконані в тому, що Кремль уже неодноразово залучав вантажні кораблі компанії «Оборонлогістика» за цим самим маршрутом – із Сирії в рф.

Контекст. Нагадаємо: 1 березня, посилаючись на Міжнародну Конвенцію Монтре, Анкара закрила Босфор і Дарданелли для російських військових кораблів. Ці протоки з'єднують через Мармурове море Егейське та Чорне моря. Цей 260-кілометровий водний коридор — єдиний, що з'єднує між собою Чорне та Середземне моря.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉