Енергоатом вдвічі збільшив амортизацію за рік — що сталося

Енергоатом вдвічі збільшив амортизацію за рік — що сталося

У останньому номері Forbes.ua вийшла стаття «Ціна питання – 2 млрд грн податків. «Енергоатом» показав 1,3 млрд грн прибутку за 2024 рік, але насправді міг заробити більше. Куди пішли гроші?». Про те, як «Енергоатом» не заплатив більше десятка мільярдів гривень у бюджет, сховавши свої прибутки під виглядом амортизації.

Чи сплатив «Енергоатом» належні податки – розслідування Forbes.ua

«Врешті «Енергоатом» отримав за підсумками 2024-го 1,3 млрд грн прибутку проти 11 млрд грн збитків у 2023-му, свідчить фінансовий звіт компанії, оприлюднений у системі YouСontrol», говориться у статті.

«Тобто вони отримали прибутки. Але ж ці черті гроші в бюджет віддавати точно не думали, тому в фінансовій звітності намалювали собі рекорду «амортизацію». Ну і своєму недолугому керівнику сказали, що якщо хтось спитає – нехай просто говорить слово «корпоратизація» (прям готовий спорити, що він, тупий, досі не зрозумів звʼязок…)», – так прокоментував цю інформацію народний депутат України Ярослав Железняк.

Тим часом «НАЕК «Енергоатом» випустила офіційне спростування щодо публікації Forbes Ukraine.

У документі говориться, що публікація Forbes Ukraine є маніпулятивною, заснованою на викривлених фактах, некомпетентних висновках та ігнорує специфіку діяльності «Енергоатому» під час війни.

«Зростання прибутку у 2024 році – результат системної роботи з підвищення ефективності та зменшення заборгованості на енергоринку, а не «приховування» доходів чи «оптимізації» податків, як помилково сказано в матеріалі. Значна частина прибутку (понад 153 млрд грн) спрямована на виконання соціальних зобов’язань (ПСО) для забезпечення доступності електроенергії населенню», – йдеться у повідомленні.

У «Енергоатомі» нагадують, що компанія залишається одним з найбільших платників податків. Минулого року вона сплатила майже 29 млрд грн до бюджетів різних рівнів. А зростання амортизаційних відрахувань пов’язане з переоцінкою активів у процесі корпоратизації відповідно до законодавства та міжнародних стандартів, а не з «ухиленням від податків».

Читати на The Page