Facebook Pixel

Від 580 до 3400 грн: АМКУ порівняв ціни тестів на коронавірус і порахував прибутковість клінік

Антимонопольний комітет (АМКУ) не знайшов порушень антиконкурентних дій у ціноутворенні на ПЛР-тести на коронавірус. Комітет не вважає, що робота частини приватних лабораторій з рентабельністю у 70% не є ознакою порушення.

Перевірки пройшли у лабораторіях у Київській, Чернігівській, Житомирській та Черкаській областях, повідомив голова Київського відділення АМКУ Олексій Хмельницький у коментарі LIGA.net.

Він зазначив, що АМКУ отримав усі дані від лабораторій. Так у держлабораторіях середня ціна тесту — 900 грн, максимальна — 1,8 тис. грн. Водночас у приватних лабораторіях середня ціна складає 1,4 тис. грн, мінімальна — 580 грн, а максимальна сягає 3,4 тис. грн.

Telegram Logo

У процесі розслідування не було виявлено ніяких антиконкурентних узгоджених дій. Єдине, що можна констатувати, — різний рівень рентабельності з ПЛР-тестування. В середньому рентабельність від 0 до 40%, але у Києві декілька клінік проводять тестування на коронавірус із рентабельністю у 70%. Ба більше, не встановлено жодного ліміту рентабельності на ці послуги, тому за це неможливо накласти жодних штрафів.

Також Хмельницький зазначив, що розслідування завершиться наступного тижня, а його результати будуть направлені до Київради.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини