Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Білий дім заявив про ліквідацію наступника Усами бен Ладена в «Аль-Каїді»

Аль-Каїда залишилася без лідера, його ліквідували США. Фото: Flickr

Аль-Каїда залишилася без лідера, його ліквідували США. Фото: Flickr

США заявили про ліквідацію лідера «Аль-Каїди» Аймана аз-Завахірі. Як повідомив глава держави Джо Байден, його було вбито внаслідок удару ракетами Hellfire з безпілотника в Кабулі.

Quote«Я санкціонував точковий удар, який прибрав його з поля бою раз і назавжди», — наголосив американський президент.

Завахірі, за словами Байдена, «брав активну участь у плануванні терактів 11 вересня… унаслідок яких на американській землі загинули 2977 людей. Упродовж десятиліть він був натхненником нападів на американців».

Quote«Для тих, хто й далі прагне нашкодити Сполученим Штатам, послухайте мене зараз: ми завжди зберігатимемо пильність і діятимемо і ми завжди робитимемо все необхідне для гарантування безпеки американців удома та в усьому світі. Неважливо, скільки часу це потребуватиме, неважливо, де ви ховаєтеся. Якщо ви загрожує нашому народу, США знайдуть вас і приберуть», — підсумував він.

Очільник однієї з найбільших ісламістських терористичних організацій разом зі своєю родиною переховувався в центрі Кабула, столиці Афганістану.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Подію підтвердив і представник уряду талібів в Афганістані. Він засудив цю атаку, назвавши її порушенням «міжнародних принципів».

Як пише CNN, ця подія поставила «Талібан» у незручне становище, оскільки ісламістський воєнізований рух, якому вдалося повернутися до влади в Афганістані у 2021 році, неодноразово заявляв, що представників «Аль-Каїди» на території країни немає.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Співрозмовник телеканалу припустив, що наступником ліквідованого Завахірі стане його заступник – Саїф аль-Адель. Нині він перебуває в Ірані, і тепер іранцям доведеться обирати між вигнанням нового лідера «Аль-Каїди» чи його укриванням.

Контекст. Аль-Завахірі очолював «Аль-Каїду» з того часу, як американські командос убили Усаму бен Ладена в Пакистані у 2011 році. Йому також приписують організацію терактів 11 вересня 2001 року, унаслідок яких загинули приблизно 3 тис. осіб. За його голову було призначено ціну $25 млн.

Коментарі

Всі новини