Facebook Pixel

Світом прокотилися нові коронавірусні протести: Франція та Греція — проти, Куба — за

Автор
Протести проти вакцинації розганяли сльозогінним газом. Фото: Pixabay

Протести проти вакцинації розганяли сльозогінним газом. Фото: Pixabay

Попри численні заяви урядів різних країн світу та міжнародних організацій, що пандемія коронавірусу не закінчилася, попереду нова хвиля, і потрібно підсилити антикоронавірусні обмеження одночасно з масовою вакцинацією населення, в низці країн зростає напруженість. У Франції та Греції громадяни вийшли на протести проти сертифікатів вакцинації та щеплень. Кардинально протилежна ситуація на Кубі: одна з основних вимог учасників антикомуністичних протестів там — вільний доступ до вакцин і вакцинації.

Акції протесту проти COVID-вакцинації

Французьке видання Le Monde повідомило, що через два дні після оголошення президента Еммануеля Макрона про посилення антикоронавірусних заходів понад 8 тис. французів по всій країні вийшли на акції протесту. Протести пройшли в Парижі, Монпельє, Марселі, Ансі та інших містах. Протестанти виступили під гаслом свободи та вимагали скасування санперепусток, називаючи правління Макрона диктатурою. Поліція застосувала для розгону демонстрантів сльозогінний газ.

У Греції тільки в Афінах на вулиці вийшли близько 5 тис. осіб, протестуючи проти програми вакцинації. Як повідомило Reuters, демонстранти вимагали відставки уряду, а акція стала наймасштабнішою серед противників вакцинації. Що цікаво, результати соцопитувань, зазначило видання, показують підтримку вакцинаційної кампанії з боку більшої частини греків, а понад 41% громадян Греції цілком вакциновані.

Telegram Logo

Невдоволення греків спричинило рішення уряду про обов'язкову вакцинацію медичних працівників і персоналу геріатричних будинків після стрімкого зростання захворюваності на коронавірус. Проти нещеплених медпрацівників передбачені жорсткі санкції — аж до звільнення.

Виступи за COVID-вакцинацію

На відміну від Франції та Греції, на Кубі серед політичних вимог антикомуністичного протесту, що вибухнув у країні, є вимога про негайний доступ населення до антикоронавірусних вакцин, повідомило видання CurrentTime. Куба відмовилася отримувати вакцини від коронавірусу із союзних їй Росії та Китаю. Також країна не бере участі в міжнародній програмі COVAX. Куба схвалила для застосування вакцину власного виробництва Abdala 2. Однак дотепер немає жодних достовірних даних про її застосування.

На тлі такого рішення кубинського комуністичного уряду протестанти вимагають доступу до вакцин і більш жорстких антикоронавірусних заходів.

Контекст. В Україні адаптивний карантин продовжили: він діятиме до 31 серпня 2021 року. Нову хвилю коронавірусу український уряд очікує восени. Тим часом ВООЗ повідомила про старт третьої хвилі, оскільки штам «дельта» виявили вже в 111 країнах.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини