США можуть запровадити майже 40% мита на імпорт китайських товарів на початку 2025 року, коли Дональд Трамп офіційно обійме посаду президента.
Про це свідчать дані опитування економістів, яке провело агентство Reuters.
Як йдеться в публікації, такі дії Вашингтона можуть потенційно скоротити зростання економіки Китаю до 1 відсоткового пункту. Водночас, як свідчать дані опитування, Трамп навряд чи запровадить 60% загальних мит на китайські товари, як він це обіцяв під час передвиборчої кампанії.

Reuters зазначає, що переважна більшість опитаних економістів, як у Китаї, так і за його межами, очікує, що президент-республіканець запровадить мита на початку 2025 року.
Їх середня оцінка складає 38%, а прогнози коливаються від 15% до 60%.
Крім цього, більшість респондентів заявили, що не очікують загальних 60% мит на китайські товари на початку наступного року. Оскільки це, на їхню думку, може прискорити інфляцію в Сполучених Штатах.
«Ми очікуємо, що нова адміністрація США поверне початковий план Трампа 1.0», — сказав головний економіст ANZ Реймонд Єнг, оцінивши, що середнє мито на китайські товари може бути підвищено на 32-37%.
Аналітики також зазначили, що китайські політики, які з кінця вересня цього року посилили заходи стимулювання для підтримки економічного зростання, зіткнуться з більшим тиском наступного року. Зокрема, вони повинні будуть компенсувати очікуване зниження експорту — ключового драйвера зростання економіки.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року Міністерство фінансів США обмежило інвестиції у Китай, які стосуються штучного інтелекту, комп’ютерних чипів та квантових обчислень, що може допомогти китайській армії отримати перевагу в передових технологіях.
Крім цього, Трамп також обіцяв запровадити загальні 60% мита на імпорт китайських товарів до США в рамках пакету торгових заходів «Америка перш за все».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист