Facebook Pixel

Київрада у вирі земельного скандалу: голосують за відставку Бондаренка

Київрада у вирі земельного скандалу: голосують за відставку Бондаренка

Київрада у вирі земельного скандалу: голосують за відставку Бондаренка

8 квітня Київська міська рада проводить позачергову сесію, на якій розглядається питання дострокового припинення повноважень секретаря ради та заступника міського голови Володимира Бондаренка. Раніше він сам подав заяву про тимчасове усунення від виконання обов’язків на період розслідування.

Ініціатором його звільнення виступила фракція «Слуга народу». Один з ініціаторів, депутат Андрій Вітренко, повідомив у коментарі «Новини.LIVE», що депутатам партії «УДАР» заборонили брати участь у голосуванні.

За словами представників регламентної комісії, для розгляду питання зібрали понад 40 депутатських підписів, що відповідає третині складу Київради. Для голосування зареєструвалися понад 70 депутатів, однак потрібно щонайменше 51 голос для прийняття рішення.

Голосування проводиться таємно: депутати отримують бюлетені та голосують у спеціальних кабінках, після чого лічильна комісія підраховує голоси. Онлайн-голосування за допомогою електронного підпису не дозволили.

Quote«Буде голосування за відставку Бондаренка. Буде 61. Тому що кожен хоче знову поторгуватися за посаду секретаря. Білоцерківець дуже хоче, дуже старається виступати на засіданнях. Странніков дуже хоче, сидить по ліву руку в президії. Прокопів дуже хоче, голова фракції друга і партнера. Інші хочуть щось попросити за підтримку кандидатів. Загалом, це нормальний політичний процес. Якщо ігнорувати той факт, що містом керує мафія», — прокоментувала депутатка Київради, ректорка КАІ Ксенія Семенова.

Мер Києва Віталій Кличко публічно висловився проти відставки Бондаренка, наголосивши, що лише депутати мають право ухвалювати таке рішення згідно з регламентом. Наразі Бондаренко має статус свідка у справі про масштабну земельну корупцію, викриту НАБУ та САП у лютому.

У межах операції «Чисте місто» слідство встановило схему, за якою на підставних осіб реєстрували фіктивну нерухомість на привабливих ділянках, після чого заявляли право власності для обслуговування неіснуючих об'єктів і таким чином обходили земельні аукціони.

Підозру у цій справі вже оголошено десяти особам, зокрема колишньому депутату Київради Денису Комарницькому, заступнику голови КМДА Петру Оленичу, депутатам Михайлу Терентьєву та Олені Марченко. Сімох із підозрюваних затримано, Комарницький перебуває у розшуку — журналісти знайшли його у Відні.

Подякувати 🎉