7 травня в Канаді відзначають День психічного здоров’я дітей та молоді, у Литві – День повернення друку, в Казахстані – День захисника Вітчизни, а в Бангладеш – День інженера.
нагадує, які історичні події відбулися 7 травня в Україні та світі.
У 1785 році француз Жан-П'єр Франсуа Бланшар та американець Джон Джеффріс уперше у світі перетнули Ла-Манш на повітряній кулі.

У 1794-му під час Великої французької революції Робесп’єр законодавчо ввів культ Верховної Істоти через Національний конвент як нову державну релігію Першої французької республіки.
У 1875-му Російська імперія та Японія підписали договір про обмін територіями: Курильські острови перейшли до складу Японії в обмін на острів Сахалін.
120 років тому, 7 травня 1904 року, в Російській імперії була скасована заборона на друк литовських текстів латинською абеткою. Сьогодні цей день відзначається в Литві як День повернення друку.
7 травня 1945 року о 2 год. 41 хв в Реймсі (Франція) в штабі американського генерала Дуайта Ейзенхауера німецький генерал-полковник Альфред Йодль підписав акт про безумовну капітуляцію Німеччини. Документ набув чинності наступного дня, 8 травня.
У 1946-му в Токіо була заснована компанія «Токіо цусін когьо», яка згодом отримала назву Sony.
У 1948 році на конгресі в Гаазі засновано Раду Європи.
Як СРСР намагався вступити до НАТО у розпал Холодної війни
70 років тому, у 1954-му, уряди США, Франції і Великої Британії відмовились прийняти СРСР у члени НАТО.
З лютого в Берліні тривали переговори міністрів іноземних справ США, Великої Британії, Франції та СРСР з питань колективної безпеки в Європі. 31 березня тодішній голова Ради міністрів СРСР В’ячеслав Молотов запропонував прийняти Радянський Союз до НАТО, до пропозиції приєднались Українська та Білоруська РСР (які, нагадуємо, вже були членами ООН разом з СРСР). Микита Хрущов, який до того погрожував знищити країни НАТО, підтримав прохання про вступ до Північноатлантичного договору.
Проте партнери 7 травня відхилили радянську пропозицію приєднатися до НАТО на тій підставі, що членство СРСР в організації було б несумісним з його демократичними та оборонними цілями. Однак москва не припиняла широкої та інтенсивної кампанії за європейську колективну безпеку до Женевської конференції міністрів закордонних справ у жовтні-листопаді 1955 року.
14 травня 1955 року Албанія, Болгарія, Чехословаччина, Східна Німеччина, Угорщина, Румунія та Польща підписали Варшавський договір як протидію НАТО. Відтоді НАТО в радянській пропаганді було проголошено агресивним блоком.

Цей день в історії. 7 травня 1954 року Радянський Союз не взяли в НАТО
У 1985-му ЦК КПРС видав постанову про заходи щодо подолання пияцтва й алкоголізму. Так в СРСР стартувала найбільша антиалкогольна кампанія
У 1995 році Нацбанк України надрукував монету номіналом 200 000 карбованців на честь 50-річчя ООН. Вона надійшла до обігу у березні наступного року. Щоправда, вже у вересні 1996-го в країні відбулася грошова реформа, було введено гривні, а 200 тис. карбованців стали цікавими для нумізматів. Її фактична вартість минулого року оцінювалась у 203 грн.