7 січня в Італії відзначають День прапора, в Камбоджі – День перемоги над геноцидом, у Вірменії – День поминання мертвих, в Ліберії – День піонерів. Також сьогодні, по закінченні Дванадцяти днів Різдва, святкували День прядки як символу жіночої праці.
нагадує, які історичні події відбулися 7 січня в Україні та світі.
У 1558 році війська Франції на чолі з Франсуа, герцогом де Гізом, захопили порт Кале – останню твердиню Англії на континенті. Де Гіз, засновник Католицької ліги, був жорстким противником гугенотів і цілеспрямовано йшов до головної мети – очистити Францію від протестантів – аж до самої загибелі через п’ять років від вбивці-фанатика.

У 1610-му Галілео Галілей в університеті Падуї через телескоп вперше спостерігав чотири найбільших супутники Юпітера: Ганімед, Каллісто, Іо і Європу.
У 1782-му у Філадельфії відкрився Банк Північної Америки – перший американський комерційний банк, що ще довго був фактично центральним банком Штатів.
У 1785 році француз Жан-П’єр Бланшар і американець Джон Джеффріс на повітряній кулі перелетіли з англійського порту Дувр до Кале у Франції.
У 1797-му одна з італійських держав – Циспаданська республіка (Реджо-нель-Емілія) вперше використала як національний прапор триколор. Кольори італійського прапора в ньому були розташовані горизонтально, з червоною стрічкою зверху, зеленою знизу і гербом республіки посередині на білому полі.
У 1839 році Франсуа Араго під час засідання Французької академії наук детально розкрив перший в історії людства оптико-хімічний спосіб отримання зображення. Цей день вважається днем народження фотографії
У 1894-му Томас Едісон створив перший в історії кінетоскопічний фільм, як хтось чхає. Того ж дня його співробітник Вільям Кеннеді Діксон отримав патент на кіноплівку.
У 1919 році, коли влада в УНР перейшла від Директорії до червоноармійських загонів, у Житомирі та навколишніх містечках почалися єврейські погроми, що тривали тиждень.
Через п’ять років, у 1924-му, в Одеській окрузі під час різдвяних ярмарків спалахнули єврейські погроми під антирадянськими і антисемітськими гаслами. Сутички охопили також Ольвіополь.
У 1927-му відбувся перший телефонний дзвінок через Атлантичний океан, з Нью-Йорка у Лондон.
У 1940-му під час Зимової війни відбулася битва на дорозі Раате. 9-та фінська дивізія нарешті розгромила чисельно переважаючі радянські сили на дорозі Раате-Суомуссалмі.
У 1949 році був офіційно ліквідований концтабір для українців у польському містечку Явожно. У 1945-му він був перепрофільований з філії німецького концтабору Аушвіц на комуністичний «табір праці». Тоді Політбюро ЦК ПОРП вирішило створити в Явожні транзитний табір для українців, яких підозрювали у зв'язках з ОУН та УПА. Кількість в’язнів у комуністичному концтаборі на піку перевищувала 14 тис. українців, здебільшого лемків – цивільних чоловіків, жінок, греко-католицьких священиків. У 1947-1949 роках в концтаборі померли або були закатовані понад 160 українців.
У 1954-му проведено експеримент Джорджтаун–IBM: у Нью-Йорку в головному офісі компанії IBM відбулася перша публічна демонстрація системи машинного перекладу.
45 років тому, 7 січня 1985 року, Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) запустило Sakigake. Це був перший японський міжпланетний космічний корабель. Японія стала третьою країною після США і СРСР, яка запустила власний апарат до глибокого космосу.
У 1999-му Сенат США почав слухання щодо імпічменту президента Білла Клінтона. Він був звинувачений у брехні під присягою про стосунки з Монікою Левінскі.
10 років тому, 7 січня 2015 року, в Парижі двоє озброєних ісламських терористів в масках напали на редакцію сатиричного журналу "Charlie Hebdo" і вбили 12 осіб. Наступного дня їхні спільники знову вбили невинних. Тільки через два дні терористи були оточені загонами поліції і застрелені під час штурму.