Facebook Pixel

Цей день в історії: 7 серпня організатори Голодомору ухвалили закон про п’ять колосків

Цей день в історії: 7 серпня організатори Голодомору ухвалили закон про п’ять колосків. Фото: Національний музей історії Голодомору

Цей день в історії: 7 серпня організатори Голодомору ухвалили закон про п’ять колосків. Фото: Національний музей історії Голодомору

7 серпня в США відзначають День ордена Пурпурового серця, в Кот-д’Івуарі – День незалежності, в Сент Кітс та Невіс – День звільнення, на Кірібаті – День молоді, в Колумбії – День перемоги в Бояці, а ассирійці згадують ассирійських мучеників.

310 років тому, 7 серпня 1714 року, під час Великої Північної війни 1700-1721 років біля мису Гангут (півострів Ханко, Фінляндія) в Балтійському морі відбулася битва між російським і шведським флотами. Це була перша в історії морська перемога флоту росіян.

У 1782-му президент США Джордж Вашингтон видав наказ створити Знак Військових Заслуг для вшанування солдатів, поранених у бою. Пізніше орден перейменували на більш поетичне Пурпурове серце. Цим орденом були нагороджені шість військових США українського походження.

У 1819 році генерал Симон Болівар, національний герой Латинської Америки, тріумфально переміг у вирішальній битві з іспанською армією генерала Хосе Марії Баррейри поблизу берегів річки Бояка в сучасній Колумбії. Основу іспанського загону становили індіанці, Болівар натомість мав 2500 вояків. Іспанців взяли в полон, а потім розстріляли. Дізнавшись про поразку своєї армії, віцекороль іспанських колоній втік до Картахени. Болівар дістався Боготи та проголосив незалежність Великої Колумбії.

У 1920-му у Варшаві представники УНР та Республіки Кубанського краю у вигнанні підписали договір про обопільне визнання суверенності, спільну підтримку у боротьбі за національне визволення.

7 серпня 1932 року у СРСР був прийнятий так званий «Закон про п'ять колосків» – законодавче обґрунтування політики, яка призвела до Голодомору. Він передбачав покарання за розкрадене колгоспне й кооперативне майно «розстріл з конфіскацією всього майна і з заміною за пом'якшувальних обставин позбавленням свободи на щонайменше 10 років з конфіскацією всього майна». Для всіх, включаючи дітей. З забороною амністії. За цим законом до 1 січня 1933-го засуджено на строк понад 10 років 54 645 осіб, розстріляно 2110, а всього до 1940 року було засуджено понад 182 тис. людей.

Цей день в історії: 7 серпня організатори Голодомору ухвалили закон про п’ять колосків. який став кривавим інструментом знищення всіх селян, включаючи дітей та старих

Цей день в історії: 7 серпня організатори Голодомору ухвалили закон про п’ять колосків. який став кривавим інструментом знищення всіх селян, включаючи дітей та старих

У 1933 році Королівство Ірак вбило понад 3000 ассирійців у селі Сімеле. Ассирійська громада визнає цей день днем жалоби в пам'ять про ассирійських мучеників.

80 років тому, 7 серпня 1944 року, компанія IBM випустила перший програмно-керований калькулятор. Це був Automatic Sequence Controlled Calculator, більш відомий як Harvard Mark I.

60 років тому, 7 серпня 1964 року, під час війни у В’єтнамі, Конгрес США ухвалив резолюцію про Тонкінську затоку. Вона надала президенту США Ліндону Джонсону широкі військові повноваження, і участь США у війні проти військ комуністичного Північного В’єтнаму стала більш об’ємною.

7 серпня 2008 року, після тижневого загострення в Південній Осетії, коли осетини посилили артилерійські обстріли та порушили угоду про припинення вогню 1992 року, підрозділи грузинської армії були направлені в зону конфлікту в Південній Осетії. Грузинські війська за кілька годин взяли під контроль більшу частину Цхінвалі, оплоту сепаратистів. Водночас підрозділи російської армії незаконно перетнули російсько-грузинський державний кордон через Рокський тунель і просунулися в зону конфлікту в Південній Осетії. Проте це не завадило росії звинуватити Грузію в «агресії проти Південної Осетії». Наступного дня почалося повномасштабне вторгнення росії до Грузії та війна 8.08.08.

Сьогодні 77 років святкує Софія Ротару, українська співачка, народна артистка СРСР і України.

Подякувати 🎉