Facebook Pixel

Цей день в історії. 7 червня у США вперше дозволили контрацепцію

7 червня в світі відзначають Всесвітній день продовольчої безпеки, День відеомагнітофона, в Словаччині – річницю меморандуму словацької нації, в Аргентині – День журналіста, в Норвегії – День проголошення незалежності.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 7 червня в Україні та світі.

У 879 році Папа Іван VII визнав незалежність Князівства Хорватія, яким правив князь Бранімір.

У 1099-му під час першого хрестового походу війська хрестоносців почали облогу Єрусалиму.

У 1494 році Іспанія та Португалія підписали Тордесільяський договір, за яким розділили Новий Світ. Лінія розділу проходила на захід від португальських Островів Зеленого Мису (49°32'56" західної довготи), посередині між ними та островами Вест-Індії, які й відкрив Христофор Колумб за два роки до того.

У 1775-му сполучені колонії Британії змінили назву на Сполучені Штати Америки.

У 1903 році французький фізик П’єр Кюрі оголосив про відкриття нового хімічного елементу — полонію, який він назвав на честь Польщі – батьківщини його дружини Марії Склодовської-Кюрі. Восени того ж року вони вдвох отримали Нобелівську премію.

У 1905 році парламент Норвегії оголосив про вихід країни з союзу зі Швецією. Це рішення підтвердив національний плебісцит у серпні того ж року.

95 років тому, 7 червня 1929 року, були ратифіковані так звані Латеранські угоди, за якими Італія гарантувала політичний та територіальний суверенітет Ватикану.

У 1940 році норвезький король Гокон VII та кронпринц Олаф разом з урядом країни виїхали з окупованої нацистами Норвегії на заслання в Лондон, звідки повернулись рівно за 5 років по тому, вже після перемоги у Другій світовій.

У 1945-му усі німці у зонах окупації союзників мусили дивитися фільми про злочини нацистів у Бухенвальді.

Як США зробили крок до контролю народжуваності у 1965 році

У 1965 році Верховний суд США ухвалив рішення у справі «Грісволд проти Коннектикуту» – та заборонив штатам криміналізувати використання контрацепції подружніми парами. Це був один з важливих кроків на шляху до цивілізованого контролю народжуваності та посилення прав жінок. До наступного кроку залишалось 7 років. У 1972 році Верховний суд визнав право неодружених пар на контрацепцію — після п'ятирічного розгляду у судах справи активіста Білла Бейрда, який роздавав студентам та студенткам у вишах протизаплідну пінку та презервативи в Бостонському університеті під час лекції про контроль народжуваності.

Цей День в історії. 7 червня 1965 року в США дозволили використовувати контрацептиви сімейним парам

Цей День в історії. 7 червня 1965 року в США дозволили використовувати контрацептиви сімейним парам

У 1991 році – ще до оголошення Незалежності – Верховна Рада України своїм рішенням перепідпорядкувала підприємства союзного значення Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉