Податок на прибуток у 50% для українських банків другий рік поспіль не є ефективним, оскільки це підриває довіру до політики, а також суперечить природі податку на надприбуток. Про це сказав заступник голови місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Тревор Лессард в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
Чому МВФ не підтримує повторний податок на прибуток у 50% для банків України
Тревор Лессард сказав, що податки на непередбачувані доходи зазвичай застосовуються лише на один рік. Якщо таке стається вдруге, це викликає великий опір банківського сектору і підриває довіру до політики.
Лессард зазначив, що банки після очікуваного введення податку на прибуток другий рік поспіль можуть навмисно змінити свою політику прибутку.
За його словами, банкам варто дуже раціонально підготуватися до третього разу, адже є ймовірність, що це станеться знову.
Заступник голови місії МВФ в Україні вважає, що Україна має стабільно високу потребу у внутрішніх доходах протягом багатьох років, а найкращим рішенням буде підвищення податків на довгострокову перспективу.
«З урахуванням подолання політичних труднощів, пов'язаних із підтримкою у Верховній Раді ініціатив щодо підвищення податків, найкращим вибором буде підвищення податків у довгостроковий, ефективний спосіб», – сказав Лессард.
Він зазначив, що така стратегія принесе Україні дивіденди в середньостроковій перспективі, на відміну від одноразового підвищення податків, «коли наступного року все одно залишиться розрив у доходах».
Нагадаємо, у вересні 2024-го податковий комітет ВРУ прийняв до повторного першого розгляду урядовий законопроєкт про підвищення податків 11416-д. У новий текст законопроєкту додалося підвищення податку на прибуток для банків до 50% у 2024 році.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також