Facebook Pixel

Цей день в історії. 5 січня скасовані перші українські мита

5 січня у США відзначають День птахів, в Японії відлякують духів на Джома Шінджі, в Китаї відкривається міжнародний фестиваль льодових і снігових скульптур, а в Україні готуються до Водохреща за новим стилем.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 5 січня в Україні та світі.

У 1585 році у Львові засновано Ставропігійне (Успенське) братство, яке до XVIII століття активно провадило культурно-освітню, релігійну й громадську діяльність.

У 1754-му російська імператриця Єлизавета своїм указом скасувала в Гетьманщині внутрішні митні збори, за рахунок яких поповнювалася гетьманська скарбниця — індукту та евекту, аналоги сучасних імпортного та експортного мит.

У 1870-му у Львові почали страйк друкарі. Це був перший робітничий страйк в Західній Україні.

У 1918-му УНР випустила в обіг перші українські банкноти. Написи на них були зроблені українською, польською та на їдиш.

105 років тому, 5 січня 1919-го, робітники залізничного депо Мюнхена заснували Німецьку робітничу партію. За рік по тому вона була перетворена на Націонал-соціалістичну німецьку робітничу партію, яка ще за 19 років привела Німеччину до нацистської диктатури.

У 1933-му у Сан-Франциско почали будівництво мосту Золоті ворота – одного з найвідоміших у світі.

У 1968 році до влади в Чехословаччині прийшов Александер Дубчек, який почав «Празьку весну».

5 січня 1997 року росія оголосила про виведення військ з території Чечні, фактично визнавши свою поразку у Першій російсько-чеченській війні, що тривала два роки.

У 2011-му офіційна кількість інтернет-користувачів у світі сягнула 2 мільярдів.

5 років тому, 5 січня 2019 року, Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі підписав томос про автокефалію Православної церкви України.

Подякувати 🎉