Facebook Pixel

Цей день в історії. 31 травня виповнилося 130 років електротрамваю Львова

31 травня у світі відзначають Всесвітній День без тютюну, Міжнародний день білявок, у Казахстані – День пам’яті жертв політичних репресій і голоду, а в Грузії – День поліцейського.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 31 травня в Україні та світі.

У 1223 році монгольські війська під командуванням полководців Субедея і Джебе розбили об’єднані полки руських та половців у битві на річці Калка (сучасна Донеччина). Під час бою загинули кілька князів та бояр Русі, включно з Олешко Поповичем, тим самим богатирем. За 15 років після Калки почалося монгольське нашестя на Київську Русь.

У 1790-му в США був ухвалений перший закон про захист авторських прав – Акт про авторське право.

165 років тому, 31 травня 1859 року, на вежі британського парламенту запустили славнозвісний годинник Біг Бен, який згодом став одним з символів Лондона.

У 1870-му професор Едвард Джозеф де Смедт із компанії American Asphalt запатентував асфальт («французьке асфальтне покриття»). За пару місяців нове покриття вперше застосували в м. Ньюарк на Вільям-стріт.

145 років тому, 31 травня 1879 року, в Берліні відкрилась перша електрична залізниця. Перший електропоїзд був сконструйований Вернером фон Сіменсом, засновником компанії Siemens.

140 років тому, у 1884-му, американський дієтолог та пропагандист вегетаріанства Джон Келлог запатентував кукурудзяні пластівці, найпопулярніший сухий сніданок.

3 1 травня 1894 року у Львові почав регулярний рух електричний трамвай

У 1894 році електричний трамвай з’явився і у Львові. Він став другим в Україні та четвертим в Австро-Угорщині. Діяли три лінії загальною довжиною 8,3 км: з сучасного просп. Свободи через вул. Степана Бандери до головного вокзалу, з просп. Свободи через вул. Івана Франка до Стрийського парку та з просп. Свободи по вул. Личаківській до Личакова. Публічне відкриття 31 травня приурочили до Крайової виставки 1894 року в Стрийському парку.

Будівництвом ліній електричного трамвая та електростанції на 400 кінських сил (300 кВт) займалася віденська фірма Siemens & Halske, яка за два роки продала трамвайну мережу та електростанцію магістрату за 1,68 млн австрійських крон.

Жінки львівських візників відкрито протестували проти такого конкурента бізнесу своїх чоловіків, які втратили роботу. За згадками свідків, одна з них, пані Скоробецька, «закинувши спідницю і нахилившись до трамвая задом, закликала його поцілувати її в одне місце».

Трамвай SB Tw Siemens & Halske в трамвайному депо Львова, 1894 рік.

Трамвай SB Tw Siemens & Halske в трамвайному депо Львова, 1894 рік.

У 1918-му в радянській Росії ввели спільне навчання школярів і школярок. До того існували виключно чоловічі та жіночі школи та гімназії.

31 травня 1946 року в Києві заснували КБ Олега Антонова з будівництва літаків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉