31 січня відзначають Всесвітній день ювеліра, а в Австрії – день вуличних дітей. нагадує, які історичні події відбулися 31 січня в Україні та світі.
290 років тому, 31 січня 1734 року, російська імператриця Анна Іванівна видала таємний указ «Про шлюби малоросів». Він мав сприяти загальноімперській політиці русифікації на тлі поступової ліквідації залишків української державності. Імператрицю занепокоїли часті шлюби українців із білорусами і поляками та «іншими іноземцями», що суперечило інтересам імперії.
Правитель Малоросії князь Олексій Шаховськой отримав наказ робити все можливе для заохочення «спритним чином», аби «малоросійський народ охоту мав своячитися і до шлюбу вступати з нашим великоруським народом». Анна посилалась на «особливий намір» свого дядька російського імператора Петра I здійснити подібні заходи.


31 січня 1734 року російська імператриця Анна Іванівна видала таємний указ «Про шлюби малоросів».
У 1747 році у Лондоні Вільям Бромфілд відкрив першу клініку з лікування венеричних захворювань — госпіталь Lock.
У 1865-му Конгрес США ухвалив Тринадцяту поправку до Конституції США, що забороняла рабство.
31 січня 1893 року патентне бюро США зареєструвало торгову марку Coca-Cola.
У 1941-му з’явилась Київська кіностудія науково-популярних фільмів (з 1954 року — «Київнаукфільм»).
У !946 році набрала чинності перша конституція Югославії, що об'єднала шість федеративних республік за радянським зразком.
У 1950-му президент США Гаррі Трумен публічно підтримав розробку водневої бомби, яка мала бути в сотні разів потужнішою за атомні бомби, якими бомбували Хіросіму та Нагасакі.
4 роки тому, 31 січня 2020 року, Велика Британія вийшла з Європейського Союзу та Євратому.
Сьогодні виповнилося 100 років з дня народження Тенгіза Абуладзе, грузинського радянського кінорежисера, постановника фільму «Покаяння», який створив збірний образ тоталітарних країн і диктаторів середини XX століття. Вихід фільму на широкі екрани 1987-го багато додав до розвалу СРСР.