30 липня у світі відзначають Міжнародний день дружби, Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, на Вануату – День незалежності, в Парагваї – Діа-Аміго, у США – День чізкейка, а в Японії – День 730 (Нана-Сан-Мару).
нагадує, які історичні події відбулися 30 липня в Україні та світі.
У 762 році халіф аль-Мансур заснував Багдад – найбільше місто середньовічного арабського світу.

У 1419-му відбулася Празька дефенестрація – гусити вбили членів муніципалітету Праги. Так чехи почали багаторічну боротьбу проти феодальної експлуатації, німецького засилля та католицької церкви.
У 1609 році під час так званих Бобрових воєн у Тікондерозі (нині Краун-Пойнт, Нью-Йорк) Семюель де Шамплейн застрелив двох вождів племені ірокезів від імені союзників. Боброві, або французько-ірокезькі війни, періодично точилися протягом усього XVII століття вздовж річки Святого Лаврентія, на сході Канади та у районі Великих озер. В них брали участь ірокези, з одного боку, та, з іншого, гурони, північні алгонкіни та їхні французькі союзники. У результаті цього конфлікту ірокези знищили кілька конфедерацій і племен під час війни: гуронів (вендатів), ері, нейтралів, венро, петунів, сасквеганноків, могікан і північних алгонкінів. Частина племен втекла та розсіялася, частина була вбита або асимільована.
У 1840-му російський імператор Ніколай І заборонив використовувати назву «Білорусь», замінивши її на «губернії Північно-Західного краю».
У 1863 році міністр внутрішніх справ Російської імперії Петро Валуєв надіслав до Київського цензурного комітету таємний циркуляр проти української мови й українських видань, відомий як Валуєвський циркуляр. Він наказував призупинити видання релігійних, навчальних і освітніх книг, написаних «малоросійською» мовою, проте залишив можливість публікації художньої літератури.
У 1898-му у Москві урочисто відкрили першу міську каналізацію.
У 1920-му була створена Українська Військова Організація під проводом Євгена Коновальця.
У 1930 році в Монтевідео команда Уругвая виграла перший кубок FIFA.
50 років тому, 30 липня 1974 року, канадська провінція Квебек оголосила французьку мову єдиною офіційною.
Чому японці згадують 30 червня 1978 року як День 730
30 липня 1978 року японці сьогодні називають днем 730 (Нана-Сан-Мару). Цього дня острівна префектура Окінава повернулась до лівостороннього руху від правостороннього.
Після поразки Японії у Другій світовій війні префектура перейшла під контроль Сполучених Штатів. З 24 червня 1945 року острів Окінава перейшов на правосторонній рух – як у США (та більшості країн світу).
Навіть після того, як Окінава повернулася під контроль Японії у 1972 році, ще шість років дорожній рух на острові залишався правостороннім: спочатку через бюрократію з передачею адміністрації Японії, потім затримка була через всесвітню виставку Expo'75, яка проходила на Окінаві.
Втім, Женевська конвенція про дорожній рух вимагає мати лише один напрямок руху в країні. Тому нарешті 30 липня 1978 року весь рух у префектурі Окінава було змінено на лівосторонній. Цей день символізує повернення Окінави до Японії.
Витрати бюджету на переведення 4200 км автомагістралей на лівосторонній рух, зміну дорожніх знаків, перенесення автобусних зупинок, заміну 1000 автобусів і 5000 таксі, заміну фар на 300 тис. склали $150 млн.
Характерно, що автомобілі, продані до цієї дати, зазвичай були з лівим кермом, на відміну від машин з правим кермом, що продавалися на материковій частині Японії. Такі автівки японці називають «авто 729» – тобто «за добу до переходу». Тому якщо власник автомобіля з «лівим кермом» каже вам, що його автівка японська, не спішіть звинувачувати його у брехні: можливо, це антикваріат, що був випущений до 1978 року спеціально для Окінави.