Facebook Pixel

Цей день в історії. 29 грудня відкрилось метро у Дніпрі, а червоні кхмери вибачилися за геноцид

29 грудня в Україні відзначають День інформаційно-медійних структур Міноборони та ЗСУ, а в Ірландії – День Конституції. The Page нагадує, які історичні події відбулись 29 грудня в Україні та світі.

У 1845 році Республіка Техас вступила як 28-й штат до складу США. Хоча Техас проголосив незалежність від Мексики за 9 років до події, це не завадило початку війни між США та Мексикою.

У 1911-му Ігор Сікорський на літаку власної конструкції С-6 встановив світовий рекорд швидкості польоту з двома пасажирами — 111 км/год.

Читайте також:
У роботі monobank зафіксований збій

У 1937 році набула чинності конституція Ірландії, а країна отримала офіційну назву «Ейре».

У 1940-му Лондон зазнав найпотужнішого бомбардування за весь час 2-ї Світової війни.

У 1958-му СРСР нарешті виключив з Карного кодексу поняття «ворог народу».

У 1989 році в Чехословаччині Федеральні збори (парламент) одноголосно обрали письменника та дисидента Вацлава Гавела президентом країни.

У 1995-му в Дніпропетровську відкрився метрополітен. За минулі 28 років побудували тільки одну лінію з 6 станцій. Ще 3 планували відкрити у 2024-му, а проєкти нових станцій спланувало Бюро Захи Хадід.

У 1996 році у Гватемалі закінчилася громадянська війна, що тривала 36 років.

У 1998-му червоні кхмери в Камбоджі попросили вибачення за події 1975-1978-х років. Тоді 30 тис. молодих камбоджійців, переважно підлітки 12-15 років, що втратили батьків, під впливом комуністично-маоїстської ідеології керівників руху на чолі з Пол Потом, захопили владу в країні, ізолювали її від усього світу та влаштували геноцид. Під забороною були писемність, гроші, іноземні мови. В країні утворили трудові сільськогосподарські комуни з 18-20-годинним робочим днем. Населення міст знищували в першу чергу, багато хто вмирав через голодомор.

Геноцид тривав чотири роки. Задокументована кількість жертв становить щонайменше 1,39 млн в масових похованнях, а інші дослідження оцінюють число загиблих та вбитих в межах між 1,9 та 3 млн.

Червоні кхмери перетворили територію Камбоджі на трудові та концентраційні табори. На фото — черепи жертв табору Чонг Ек.

Червоні кхмери перетворили територію Камбоджі на трудові та концентраційні табори. На фото — черепи жертв табору Чонг Ек.

У 1999-му Конституційний Суд визнав, що смертна кара суперечить Конституції України.

Подякувати 🎉