Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Відоме архітектурне бюро Захи Хадід спроєктувало три станції метро для Дніпра

Бюро Захи Хадід спроєктувало нові станції метро для Дніпра. Фото: zaha-hadid.com

Бюро Захи Хадід спроєктувало нові станції метро для Дніпра. Фото: zaha-hadid.com

Британське архітектурне бюро Zaha Hadid Architects показало, як будуть виглядати три нові станції Дніпровського метрополітену «Театральна», «Музейна» та «Центральна». Подовжена гілка метро сполучатиме західну частину міста з центром і залізничним вокзалом. Будівництвом станцій займеться турецька компанія Limak. Про це повідомляється на сайті бюро.

На сайті Zaha Hadid Architects зазначається, що головною архітекторкою проєкту стала Євгенія Позігун. Вона навчалася в Одеській державній академії будівництва та архітектури й працює в Zaha Hadid Architects з 2009 року. Дизайн станцій розробляв голова бюро Патрік Шумахер.

Фото: zaha-hadid.com

Фото: zaha-hadid.com

У описі проєкту наголошується, що форми павільйонів, які складаються з тонких структурних корпусів, навмисне акцентують на досвіді міста у виробництві сталі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Скульптурні форми павільйонів, що складаються з мережі тонких структурних корпусів, що будуть виготовленні з переробленої сталі з місцевих ливарних заводів Дніпра, демонструють досвід міста у виробництві сталі. Кожен вхідний павільйон розташований на новій громадській площі та забезпечує легко впізнаваний орієнтир, що вказує на доступ до міського метро», — йдеться в описі проєкту.

Заху Хадід називають архітекторкою з іншої реальності. Її космічні будівлі розкидані по всьому світу: Гонконг, Чикаго, Токіо, Дубай, Лондон. Хадід знають як першу жінку, яка отримала Притцкерівську премію — архітектурний аналог Нобеля (у 2004 р. за проєкт Центру водних видів спорту в Лондоні). Двічі вона була удостоєна найбільш значимої архітектурної нагороди Великобританії — премії Стерлінга.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Метрополітен у Дніпрі, що працює з 1995 року, складається з шести станцій, розташованих на одній лінії, довжина якої становить 8 км. З 2016 року розпочато будівництво трьох нових станцій, яке планують завершити у 2025 році.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини