23 жовтня у світі відзначають День моля, День здоров’я легень, День медичного асистента, в Угорщині – День проголошення республіки, в Лівії – День визволення, в Бразилії – День авіатора, в Таїланді – День пам’яті короля Рами V, в США – День кроксів і День айпода.
нагадує, які історичні події відбулися 23 жовтня в Україні та світі.
У 1086 році під час Реконкісти в Іспанії у битві при Саграхасі війська Альморавідів (арабів, берберів та андалузців) перемогли кастильців. Мусульмани здобули велику перемогу ціною великих втрат. Хроніки свідчать, що поле битви було залите потоками крові, в яких постійно ослизалися вояки. Тому це місце отримало назву аз-Заллака – «ослизла земля». Християнська Реконкіста була зупинена на декілька поколінь.
У 1707-му почав роботу перший парламент Королівства Великої Британії.
У 181 році французький генерал-республіканець Клод Франсуа де Мале заявив, що імператор Наполеон загинув під час російської кампанії. Метою заколоту було повалення Бонапарта. Заколот було знищено ще до наступного ранку, 25 заколотників постали перед трибуналом, 13 з них були розстріляні.
У 1864-му імператор Олександр II своїм наказом ліквідував Азовське козацьке військо, а козаків перевів у селянський стан. На той момент військо займало території між сучасними Бердянськом і Маріуполем і мало у власності 1699 кам'яних і 4 дерев'яних будинки, 2 церкви, 2 інструментальні заводи, 49 млинів та вітряків, 2 рибні заводи, 15 144 голови домашніх тварин і значну суму грошей.
У 1946 році Генеральна Асамблея ООН почала перше засідання.
У 1955-му прем’єр-міністр В’єтнаму Нго Дінь Дьєм на референдумі переміг колишнього імператора Бао Дая та заснував Республіку В’єтнам.
23 жовтня 1956 року у Будапешті почалося антирадянське повстання. 200-тисячна народна демонстрація солідарності з повсталими робітниками Польщі пройшла від пам'ятника польському полководцю Бему до пам'ятника Шандору Петефі. Демонстрантів розстріляли працівники служби безпеки Угорщини. Після цього в Угорській Народній Республіці почалося загальнонаціональне антирадянське повстання.
30 років тому, 23 жовтня 1994 року, держдума рф законом зупинила поділ Чорноморського флоту між росією і Україною.
У 2001-му компанія Apple представила ринку перший iPod. Тому 23 жовтня вважається Днем айпода – навіть попри те, що два роки тому вони були зняті з виробництва.
23 жовтня 2002 року група чеченських бойовиків на чолі з Мовсаром Басаєвим захопила близько 900 заручників у театральному центрі на Дубровці у москві. Цей теракт відомий також як «Норд-Ост» – за назвою мюзикла. Влада відмовилася вести перемовини про визволення заручників. Під час штурму Дубровки спецпризначенці застрелили всіх бойовиків – багатьох з них у потилицю. Близько 130 заручників (або 174, як стверджують громадські організації) були отруєні невідомим газом. Вже 22 роки влада рф не розкриває мети штурму і що за газ використали спецслужби. Також досі невідома точна кількість загиблих. Є версії, що теракт був спланований та організований фсб.