З ким Зеленський зустрічався в ООН
Президент України Володимир Зеленський, який перебуває в Нью-Йорку на зустрічі світових лідерів в Організації Об'єднаних Націй, у понеділок провів переговори в кулуарах з лідерами Німеччини, Індії та Японії, намагаючись зміцнити підтримку військових зусиль Києва. Про це пише Reuters.
«Говорили про те, як зробити справедливий мир ближчим. Головне — зберігати єдність», — написав Зеленський у Telegram після зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
Німеччина була одним з найбільш значних прихильників оборонної боротьби Києва проти росії в Європі.
Після сесій Генеральної Асамблеї ООН Зеленський поїде до Вашингтона, щоб представити свій План перемоги і вплинути на політику Білого дому щодо війни, незалежно від того, хто переможе на виборах у США 5 листопада.
Зеленський повідомив, що він також зустрівся з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді.
«Динамічно розвиваємо наші відносини. І працюємо разом, щоб зміцнювати співпрацю в різних сферах», — написав він у Telegram після зустрічі.
Раніше повідомлялося, що артилерійські снаряди, продані індійськими виробниками зброї, були переправлені європейськими клієнтами до України. Нью-Делі не втручався, щоб зупинити цю торгівлю, попри протести з боку москви. Індія має давні теплі відносини з рф, яка протягом десятиліть є основним постачальником зброї для країни. Прем'єр-міністр Нарендра Моді утримався від приєднання до санкційного режиму, очолюваного Заходом, проти москви.
Зеленський також провів переговори з прем'єр-міністром Японії Фуміо Кісіда про енергетичну допомогу Японії Києву.
«Відновлення нашої енергетики після російських обстрілів та підготовка до зими — завдання, над якими зараз активно працюємо. Разом із прем’єр-міністром Фуміо Кішідою обговорили ситуацію в енергетиці», — сказав Зеленський у своєму дописі в Telegram.
Японія була однією з кількох країн, які надали Україні підтримку, в тому числі $4,5 млрд цього року, згідно з даними веб-сайту японського міністерства закордонних справ.
Японія надала Києву обладнання для відновлювальних робіт і збільшення потужності української енергосистеми, щоб вона могла пережити зиму на тлі постійних ударів рф по українській енергетичній інфраструктурі.