2 серпня у світі відзначають Міжнародний день голокосту ромів, у Північній Македонії – День республіки, в Азербайджані – День кіно, в Гаяні – День свободи, в Коста-Ріці – День Діви, цариці янголів, а в рф – день повітряно-десантних військ.
нагадує, які історичні події відбулися 2 серпня в Україні та світі.
У 216 році до н. е. під Каннами Ганнібал, полководець з Карфагену, розгромив 80-тисячну римську армію і завдав найважчої поразки Риму за всю історію його існування.

У 932 році після дворічної облоги місто Толедо в Іспанії здалося військам халіфа Кордови Абд аль-Рахмана III. Халіф здобув важливу перемогу в його кампанії з підкорення Іспанії.
У 1377-му московське військо було на голову розбите татарським царевичем Арапшою. До цього призвело падіння дисципліни та поголовне поширення пияцтва у московитів.
У 1519 році 40-тисячне кримськотатарське військо Багатур Ґерая, сина кримського хана, розбило у битві під Сокалем 20-тисячне військо литовського гетьмана Костянтина Острозького.
У 1727-му російський імператор Петро II указом відновив виборну посаду гетьмана Малоросії. Таким чином, ліквідувавши малоросійську колегію та відновивши посаду гетьмана, цар пішов на поступки козацтву. Козаки знов знадобилися росіянам для допомоги у війні з Османською імперією. Проте цього разу «виборність» гетьмана була перетворена на фікцію: у імператорському наказі одразу зазначалося, що гетьманом повинен бути обраний Данило Апостол.
У 1763 році російська імператриця Катерина II підписала Маніфест «О дозволении всем иностранцам, в Россию въезжающим, поселяться в которых губерниях они пожелают и о дарованных им правах». Таким чином було розпочато заселення півдня та сходу України німецькими, естонськими, бельгійськими та іншими колоністами.
2 серпня 1870 року у Лондоні відкрилась Tower Subway – перша в світі підземна залізниця.
У 1918-му гетьман України Павло Скоропадський затвердив закон про утворення фонду Національної бібліотеки Української держави.
У 1930 році на навчаннях Московського військового округу вперше висадився повітряний десант. 2 серпня стало відзначатися як День повітрянодесантних військ. Сьогодні на росії п’яні десантники у тєльняшках та беретах будуть пірнати до фонтанів.
У 1933-му було прийнято до експлуатації Біломорсько-Балтійський канал (той самий «Біломорканал»). В’язні ГУЛАГу збудували його за рекордні 1 рік та 9 місяців. За різними даними, під час будівництва померло до 200 тисяч робітників.
У 1939 році Альберт Ейнштейн листом попередив президента США Франкліна Рузвельта, що нацистські фізики активно працюють над створенням атомної зброї, та закликав розпочати в США дослідну програму.
У 1940-му Верховна Рада СРСР законами:
- перетворила Молдавську АРСР у складі УРСР на окрему Молдавську РСР та включила до її складу більшу частину щойно приєднаної до СРСР Бессарабії);
- включила до УРСР Північну Буковину, а також Хотинський, Аккерманський та Ізмаїльський повіти Бессарабії, які від Румунського королівства перейшли до СРСР.
У 1943 році ув’язнені у концентраційному таборі смерті «Треблінка» у Польщі підняли повстання, знищили крематорій. Більше двохсот утікачів були убиті або повернуті до табору. Один з небагатьох учасників повстання, що вижили, Самуель Вілленберг після війни написав книгу «Повстання в Треблінці». За документальними даними, у Треблінці за 18 місяців у газових камерах було знищено близько 900 тис. в’язнів
2 серпня 1990 року о 14:00 іракська армія Саддама Хусейна почала вторгнення до Кувейту. За два дні Ірак окупував весь Кувейт. Союзна коаліція 42 держав вирішила почати у відповідь операцію «Щит пустелі».
25 років тому, 2 серпня 1999 року, збройні загони на чолі з Шамілем Басаєвим і Хаттабом перейшли на територію Дагестану. За п’ять днів почнеться друга чеченська війна.
2 серпня 2001 року сербський генерал Радіслав Крстіч, командувач дринського корпусу армії боснійських сербів, у Гаазькому трибуналі був засуджений до ув'язнення на 46 років за геноцид мусульман у Сребрениці (Боснія і Герцеговина) у липні 1995 року.
У 2022-му спікерка Палати представників Сенату США Ненсі Пелосі відвідала Тайвань, чим спричинила дипломатичну кризу між Китаєм та США.