Facebook Pixel

Цей день в історії. 18 квітня відкрилась перша пральня-автомат

Цей день в історії. 18 квітня 1934 року в США відкрилась перша пральня-автомат. Сьогодні без сцен в пральні неможливо уявити американське кіно. Фото — кадр з серіалу «Друзі», IMDB.

Цей день в історії. 18 квітня 1934 року в США відкрилась перша пральня-автомат. Сьогодні без сцен в пральні неможливо уявити американське кіно. Фото — кадр з серіалу «Друзі», IMDB.

18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам’яток та визначних місць, День газетного оглядача, Міжнародний день піци, Міжнародний день радіоаматора, в Японії – День винахідника, а в Бразилії – День дружби.The Page нагадує, які історичні події відбулися 18 квітня в Україні та світі.

18 квітня 1187 року у Київському літописі вперше згадується Україна – у зв’язку із смертю переяславського князя Володимира Глібовича. Літописець зазначає: «Бо любив він дружину, і золота не збирав, майна не жалів, а давав дружині; був же він князь доблесний і сильний у бою, і мужністю кріпкою відзначався, і всякими доброчесностями [був] сповнений. За ним же УКРАЇНА багато потужила».

У 1846-му американець Роял Ерл Гаус запатентував телеграфний апарат. Він міг передавати близько 40 миттєво зчитуваних слів за хвилину та друкувати до 2000 слів на годину.

У 1902-му в Данії вперше у світі для встановлення особи злочинців стали використовуватися відбитки пальців.

18 квітня 1921 року на Дашавському газовому родовищі перша пошукова нафтова свердловина фірми Gazolina дала газ з глибини 395 м. Цей день можна вважати днем народження газової промисловості України.

18 квітня 1934 року відкрилась перша у світі пральня-автомат

90 років тому, 18 квітня 1934 року, американець Джон Кентрелл відкрив першу пральню-автомат Washateria у місті Форт-Ворт штату Техас. Він встановив чотири великих електричних пральних машини, якими всі охочі могли користуватися за погодинну плату.

Сьогодні автоматичні публічні пральні стали майже обов’язковим атрибутом американського кіно та серіалів про життя у великому місті. Сцени в пральнях є в серіалах «Друзі» та «Теорія Великого вибуху», у фільмах «Бійцівський клуб», «Американський психопат», «Впіймай мене, якщо зможеш», «Дедпул 2» «40 днів, 40 ночей» та десятках інших. Світова база кіно IMDB знаходить щонайменше 414 стрічок, де пральня важлива для сюжету.

Приблизно такий вигляд мала перша пральня-автомат. Том Хенкс у фільмі «Впіймай мене, якщо зможеш» – відео

У 1946 році в Гаазі провів перше своє інавгураційне засідання Міжнародний суд, який став правонаступником Постійної палати міжнародного правосуддя.

Того ж дня у Женеві була розпущена ЛІга Націй у зв'язку зі створенням ООН.

70 років тому, 18 квітня 1954 року, владу у Єгипті захопив Гамаль Абдель Насер, військовий та великий друг СРСР, що пізніше отримав Зірку Героя Радянського Союзу від Хрущова. Насер встиг націоналізувати компанію Суецького каналу, почати будівництво Асуанської дамби, двічі повоювати з Ізраїлем, реформувати армію Єгипту та провести політичну лібералізацію в країні. Він був прем’єром і двічі президентом Єгипту. Противники критикували його за авторитаризм та диктаторське правління, порушення прав людини та домінування військових над цивільними установами в Єгипті.

У 1980-му колишня британська колонія Родезія офіційно набула незалежності як Республіка Зімбабве. Першим зімбабвійським президентом обраний Канаан Банана, прем’єром – Роберт Мугабе, а на зміну родезійському долару приходить зімбабвійській долар – світовий рекордсмен з гіперінфляції.

18 квітня 1995 року Київська міська рада вирішила повернути давній герб міста із Архангелом Михайлом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉