Facebook Pixel

Цей день в історії. 12 квітня Зімбабве відмовилось від валюти через рекордну гіперінфляцію

Цей день в історії. 12 квітня 2009 року Зімбабве відмовилось від валюти через рекордну гіперінфляцію. На фото — банкнота в 100 трильйонів зімбабвійських доларів

Цей день в історії. 12 квітня 2009 року Зімбабве відмовилось від валюти через рекордну гіперінфляцію. На фото — банкнота в 100 трильйонів зімбабвійських доларів

12 квітня у світі відзначають Міжнародний день польоту людини в космос, Всесвітній день авіації та космонавтики та Всесвітній день хом'яків, а в Україні – день першої пластової присяги та день працівників ракетно-космічної галузі.

The Page нагадує, які історичні події відбулись 12 квітня в Україні та світі.

У 1204 році учасники Четвертого Хрестового походу захопили та частково зруйнували Константинополь. Візантійська імперія була ліквідована, а на престол так званої Латинської імперії (відомої як франкократія) був коронований Болдуїн Фландрський. Землі Візантії поділили між учасниками походу на маленькі клаптики. Щоправда, вже у 1261-му Константинополь був взятий знов, а Візантійська імперія відновлена ще на двісті років.

У 1606-му об'єднаний англо-шотландський прапор, так званий «Юніон Джек»: англійський хрест святого Георгія (червоний на білому) поєднали з шотландським хрестом святого Андрія (білим на блакитному). У 1801-му на прапор додали ірландський хрест святого Патріка – і отримали сучасний прапор Сполученого Королівства.

Як з'явився національний прапор Великої Британії

Як з'явився національний прапор Великої Британії

У 1831 році британські солдати, маршируючи по Броутонському підвісному чавунному мосту у Манчестері, увійшли в фізичний резонанс з конструкцією, що призвело до обвалу та руйнування мосту. Цей випадок увійшов в усі підручники з фізики, а британська армія видала спеціальну заборону марширувати по мостах.

У 1912-му у Львові українські скаути-пластуни вперше склали Пластову Присягу. Так була утворена молодіжна скаутська організація «Пласт».

У 1955-му вакцина від поліомієліту була оголошена безпечною та ефективною.

12 квітня 1961 року космічний корабель «Восток-1» з Юрієм Гагаріним на борту здійснив перший політ до космосу.

Зімбабве та гіперінфляція в 500 мільярдів відсотків

12 квітня 2009 року уряд Зімбабве скасував національну валюту – зімбабвійський долар. Причиною тому стала рекордна гіперінфляція в 500 000 000 000%.

Врятувати валюту були не в змозі три деномінації (2006, 2008 та 2009). В якийсь момент уряд надрукував банкноту у 100 трільйонів зімбабвійських доларів. Остання деномінація прирівняла «четвертий долар» до 1025 ZWD («перших доларів») – саме так, до одиниці з 25 нулями.

Декілька років після скасування долара в країні ходили паралельно 9 валют: південноафриканські ранди, ботсванські пули, британські фунти, індійські рупії, євро, японські єни, австралійські долари, китайські юані та долари США. Зімбабве пережило ще кілька грошових реформ.

Тиждень тому, 5 квітня 2024 року, уряд ввів в оборот нову валюту – ZiG, або «структуровану валюту, забезпечену золотом» – 2,5 т золота з державного резервного банку Зімбабве.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉