Facebook Pixel

Протести «антивакцинаторів»: вплив Росії чи любов до Конституції

Ірина Мещерякова
Редакторка «Політика»
Жінка протестує проти щеплень від коронавірусу з церковним хрестом (фото: УНІАН)

Жінка протестує проти щеплень від коронавірусу з церковним хрестом (фото: УНІАН)

У Києві та в інших містах України сьогодні відбулися мітинги противників вакцинації. Наймаргінальніша частина населення не лише розповідала про свої конституційні права, але й про те, що у вакцинах наркотики, а навколо світова змова.

В інший час — це можна було б просто розглядати як соціологічне дослідження, коли в одному місці збираються всі адепти змов і шапочок із фольги. Але зараз ці «волелюбні» українці не тільки наражають на небезпеку себе, але й, свідомо чи несвідомо, відпрацьовують російські наративи.

Учасники мітингу проти вакцинації у Києві (фото: УНІАН)

Учасники мітингу проти вакцинації у Києві (фото: УНІАН)

Ні для кого не секрет, що найбільші спільноти «антиваксерів» у соцмережах куруються практично з Москви. Коли світ ще не знав про епідемію коронавірусу, росіяни пропагували відмову від будь-яких вакцин: від кору до поліомієліту. І багато українців загорілися цими ідеями, тому за два роки до covid-19 ми мали смертельні випадки серед дітей через кір. А вже сьогодні в Україну повернувся поліомієліт, але батьки нових хворих однаково відмовляються щепити своїх дітей.

Telegram Logo

І з початком пандемії пропагандистська машина активно працювала над дискредитацію будь-яких вакцин проти коронавірусу, які завозили до країни, над критикою карантинних обмежень і всіляко підтримувала антидержавницькі настрої.

Бо з одного боку, ніби всі ці люди вирішили відстоювати свої права, а з іншого — чомусь знову це вигідно Росії. Що може бути краще ворога, у якого в хаті неспокійно, у лікарні стоять черги, а крематорій ледь встигає спалювати тіла?

Деякі супротивники здорового глузду сьогодні під Радою просто на камери розповідали, що їм дуже допомогла Росія, що росіяни надіслали їм грошей на цей мітинг, а далі була стандартна ватна маячня про «один народ».

Люди мітингують проти карантину та вакцинації, Київ (фото: УНІАН)

Люди мітингують проти карантину та вакцинації, Київ (фото: УНІАН)

Дійство також не обійшлося без російської церкви. Багато присутніх були з хрестами та плакатами на церковну тематику. Але українська православна й католицька церкви, навпаки, закликають вакцинуватися, поки московський патріархат повторює байки з соціальних мереж. Важливий момент, у самій Росії влада та РПЦ активно пропагують вакцинацію, але чомусь вони не хочуть, щоб щеплення робили українці.

Ще цікаво, що активісти противників вакцинації дуже часто посилаються на конституційні права, де йдеться про те, що «ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законом», але чомусь вони забувають про закони, які говорять про необхідність вакцинації (ЗУ про основи охорони здоров'я ст. 10).

Загалом за останніми даними лікарів і волонтерів, ця хвиля ковіду майже на 99% із тих, хто не зробив щеплення від інфекції. І це з огляду на те, що вакцина безкоштовна і все літо її можна було зробити без черг, але чомусь люди вірять у розпилення вірусу літаками чи у чипування через укол, а не у черги в моргах і нові могили на кладовищах.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини