Минулого тижня 135 українців взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на 200 млн грн. З початку дії програми вже 2679 родин отримали пільгові іпотечні кредити на 3,77 млрд грн. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.
«Вже 2679 українських родин скористались можливістю отримати пільгові іпотечні кредити за урядовою програмою єОселя. Загалом банками видано таких кредитів на 3,77 млрд грн. Лише минулого тижня кредити за програмою взяли 135 українців. Майже 70% з них — військовослужбовці та силовики», — зазначила Надія Бігун.
Водночас з 1 серпня іпотечні кредити стали доступні для всіх громадян, які не мають власного житла. Для них діє ставка 7%, і минулого тижня такі кредити взяли 9 українців.
Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 135 кредитів, серед яких:
- кредити під 3% отримали 91 військовослужбовець та силовик;
- 20 педагогів;
- 13 медиків;
- 2 науковці.
Кредити під 7% отримали 9 українців без власного житла.
Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (91 кредит) та у забудовника (41). Також троє українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються.
Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:
- Київської області — 41;
- міста Києва — 20;
- Вінницької та Рівненської областей — по 8;
- Волинської — 7.
Наразі скористатись програмою доступного кредитування можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка становить 3% річних. Для інших категорій — учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян — ставка іпотеки становить 7%.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні